nedeľa, 21. júl. 2024
douglas-jones1

Pluska: Šamorín navštívil Michael Douglas a Catherine Zeta-Jones

4.8.2019, 18:20
Slávka Gáborová

Ak si myslíte, že Hollywood netuší, kde sa nachádza Slovensko, ste na omyle! Naša krajina už hostila viacero svetových hviezd šoubiznisového neba, no je pravdou, že ide o niečo extrémne vzácne.

Informáciu prineisol portál pluska.sk.

O to jedinečnejšie je, keď prídu dve naraz – a rovno toho najväčšieho kalibru. Najnovšie poctili Šamorín návštevou dvaja velikáni Hollywoodu a súčasne aj jeho najslávnejší manželský pár – herecké duo Michael Douglas (74) a jeho očarujúca polovička Catherine Zeta-Jones (49).

Obaja patria medzi umelecká esá s mimoriadne bohatou filmografiou, navyše zrejme neexistuje Slovák, ktorý by o nich aspoň nepočul. A prečo vlastne vymenila smotánka hollywoodskej elity výlet v Taliansku za krásy Slovenska?

Douglas sa okrem herectva venuje aj medzinárodnému aktivizmu a zastáva dôležitú rolu mierového veľvyslanca OSN. Na Slovensko údajne prišiel na súkromnú návštevu, pričom spolu so Zeta-Jones ich privítal šéf rezortu diplomacie Miroslav Lajčák. Informácie medzičasom potvrdil tlačový odbor Ministerstva zahraničných vecí a európskych záležitostí (MZVaEZ) SR.

"Teším sa, že som mohol na pôde nášho rezortu nadviazať na náš minuloročný rozhovor v New Yorku,"uviedol Lajčák po stretnutí, ktoré sa uskutočnilo v historických priestoroch Palugyayovho paláca. Rozprávali sa o aktuálnom dianí vo svete, odzbrojovaní, ochrane práv detí, ale aj o spoznávaní Slovenska.

Ako šéf rezortu diplomacie povedal, s filmovou dvojicou sa zoznámil v New Yorku počas svojho pôsobenia vo funkcii predsedu 72. zasadnutia Valného zhromaždenia OSN. "Michael Douglas je veľmi aktívnym mierovým veľvyslancom OSN, jeho angažovanosť je veľmi prínosná a rozhovor s ním inšpiratívny. Catherine Zeta-Jonesová je zase aktívna v charitatívnych organizáciách, ktoré sa venujú ochrane práv detí vo svete. Veľmi oceňujem angažovanosť známej hereckej dvojice,"uzavrel Lajčák.

Prišli sa pozrieť aj na kone

Okrem politiky však prišla herecká dvojica na Slovensko aj trochu zrelaxovať. Po stretnutí s Lajčákom si Douglas a Zeta-Jones dopriali večeru v luxusnej bratislavskej reštaurácii a na druhý deň sa odobrali do Šamorína, kde momentálne prebiehajú medzinárodné preteky v skokoch na koňoch. Dvojica, ktorú hostil finančník Mário Hoffmann, šéf športovo-relaxačného komplexu v Šamoríne, si podujatie vychutnávala z pohodlia tribúny.

Viac nájdete na stránke pluska.sk.

douglas-jones

Copyright © 2024 Šamorínčan