mini1

Piešťanskú Diplomat arénu ovládli „zelené“ Šamorínčanky

23.10.2017, 16:02
Peter Gábor

Hráčky ŠBK Šamorín staršie mini žiačky vstúpili úspešne do novej sezóny, v ktorej za posledný mesiac odohrali 6 majstrovských zápasov, z toho 5 víťazne.

Veľkou zmenou oproti minulému roku pre toto naše družstvo je odohratie dvoch po sebe nasledujúcich zápasov 4 x 8 minút, čo preverí hlavne kondičnú pripravenosť súperiacich družstiev.

Hneď v úvode sezóny (23.9.2017) boli súperkami našich hráčok veľké konkurentky z BK AŠK Slávia Trnava. Na palubovke súpera v napínavom dueli naše hráčky v prvom zápase zvíťazili tesne 37:36 (po štvrtinách 12:17, 8:6, 8:6, 9:7). Úspešnými hráčkami boli Anka Lelkes s 14 bodmi a Lenka Jančoková s 8 bodmi. V nasledujúcom druhom zápase však podľahli rýchlym domácim súperkám 36:52 (7:14, 7:9, 18:10, 4:19). V zápase bodovali Lenka Jančoková 12 bodov a Tilda Slama 8 bodov.

Nasledujúce zápasy 2. kola (7.10.2017) odohrali hráčky na domácej palubovke, kde privítali družstvo BK Lokomotíva Sereď. Oba duely naše hráčky vyhrali stavom 57:7. Počas zápasu bolo uplatnené nové pravidlo SBA, ktoré v momente, kedy jedno z družstiev dosiahne 50 bodový rozdiel, stav zápasu je ukončený a hráčky dohrávajú zápas bez pripísania nasledujúcich bodov. Úspešnými hráčkami v týchto dueloch boli Lelkes, Fenesová a Jančoková po 9 bodov, Slamová 11 bodov, Tátošová V., Fenesová a Kovácsová po 8 bodov.  Nakoľko však súperky prišli na zápas v počte 9 hráčok (minimum je 10), naše družstvo vyhralo oba zápasy kontumačne 20:0.

V nedeľu 22.10.2017 sa naše staršie mini žiačky v 3. kole stretli s ďalším kvalitným súperom, družstvom Piešťanských čajočiek. Prvý krát si niektoré hráčky zahrali na palubovke Diplomat arény. Počas prvého zápasu sa striedali lepšie chvíľky s horšími a hlavne vďaka oporám nášho tímu sme prvý zápas vyhrali 43:26 (štvrtiny 9:11, 17:6, 3:7, 14:2), bodovali Jančoková 19 bodov, Slama 8 bodov, Lelkes 6 bodov, Soóky, Varga, Kardošová, Tátošová V. a Fenes po 2 body.

V druhom zápase sme mali slabší úvod, ku ktorému prispelo aj množstvo diskutabilných faulov v obrane, polčas sme prehrali 20:22. Dievčatá sa však včas zobudili a začali všetky viac bojovať a hrať svoju hru, čoho výsledkom bolo opätovné víťazstvo nad Piešťanskými čajkami 52:37 (štvrtiny 11:14, 9:8, 20:5, 12:10). V zápase bodovali viaceré hráčky: Kardošová 10 bodov, Jančoková 9 bodov, Lelkes a Ládiová po 6 bodov, Slama, Dorková, Tátošová V., Soóky po 4 body, Tátošová L., Fenes  po 2 body a Fehér 1 bod.

Ďakujeme za podporu nášmu „funklubu“ rodičov a príbuzných, ktorí nás počas zápasov sprevádzajú a v krásnych zelených tričkách nám držia palce J

V celkovom poradí sa družstvo ŠBK drží priebežne na 3. priečke a veríme, že po odohratí všetkých zápasov súťaže si naše dievčatá svoju postupovú pozíciu ešte vylepšia.