štvrtok, 20. jún. 2024
Penaltová rehabilitácia Vlada Fujaka

Penaltová rehabilitácia Vlada Fujaka

23.9.2021, 08:17
www.stksamorin.sk

V piatej sérii penaltového rozstrelu rozhodol svojim gólom o postupe cez ŠKF Sereď.

Na ten zápas si možno spomenie len málo fanúšikov ŠTK Šamorín. Písala sa sezóna 2018/2019 a náš tím mal nakročené k, pre klub, historickej pohárovej sérii. Dokráčali sme do osemfinále, v ktorom sme doma narazili na vtedy rozbehnutý FK Poprad. Tím okolo najlepšieho strelca jesennej časti, Matheusa Pata, začal výborne. Hýril aktivitou, vypýtal si červenú kartu pre súpera už po polhodine hry. Mal výraznú prevahu, ktorú pretavil na gól síce až desať minút pred koncom, ale všetko nasvedčovalo tomu, že proti Popradu sa nám podarí postúpiť. V 87.minúte však prišlo vyrovnanie z ojedinelej akcie súpera, na čo sme už v závere nestihli reagovať, preto nasledovali penalty. Šli sme do vedenia, vo štvrtej sérii súper vyrovnal, nakoniec sa rozstrel natiahol až do deviatej série, v ktorej sa k realizácii postavil predposledný z hráčov v poli, Vlado Fujak. Pobozkal loptu, rozbehol sa, namieril k pravej tyči, no vychytal ho súperov brankár. Historický postup medzi osem najlepších sa nekonal.

O takmer tri roky neskôr sme opäť v Pomlé v dôležitom pohárovom zápase zažili penaltový rozstrel. Išli sme v ňom do vedenia, hostia manko stiahli v druhej sérii, v tej štvrtej však druhý raz nedali. Piata penaltová exekúcia by v prípade úspechu znamenala postup. Kto sa k nej postavil? Vlado Fujak. “Áno, vypýtal som sa ňu. Nevravím, že ten zápas proti Popradu bol jediný dôvod, ale bol to jeden z dôvodov, prečo som ju chcel ísť zahrať. Pamätám si ho stále, veď mi ho spoluhráči doteraz zo žartu pripomínajú. Trochu ma tá penalta prenasledovala, preto som rád, že som túto proti Seredi premenil a verím, že je to za nami,” priznal po zápase šťastný strelec.

Penaltový nervák je lotéria, predsa len sa dá pripraviť aj na tú. Naši chlapci v príprave na zápas nič nepodcenili a napriek krátkemu času od ligového zápasu v Námestove, si jedenástky natrénovali. “Áno, počítali sme aj s týmto scenárom, preto sme po pondelkovom tréningu skúšali aj penalty. Nakoniec nám to možno pomohlo pri postupe,” zamýšľal sa v pozápasovom rozhovore. Nech je dôvod postupu akýkoľvek, Fudži, Poprad je zabudnutý…

Copyright © 2024 Šamorínčan