sobota, 25. máj. 2024
Otvorenie autobusovej stanice Nivy je na spadnutie, novinkou bude spustenie podzemného kruhového objazdu

Otvorenie autobusovej stanice Nivy je na spadnutie, novinkou bude spustenie podzemného kruhového objazdu

28.9.2021, 13:46
SITA

Novú autobusovú stanicu Nivy s nákupným centrom v Bratislave otvoria pre verejnosť 30. septembra. Spolu s jej otvorením sa spúšťa aj prvý podzemný kruhový objazd na Slovensku. Developer projektu HB Reavis o tom informoval na utorkovej tlačovej konferencii. Kruhový podjazd bude vstupnou bránou do podzemného parkoviska.

Tri vstupy pre chodcov

„K dispozícii bude celkovo 2 150 parkovacích miest, z čoho takmer polovica v parkovacom dome s vjazdmi z ulíc Mlynské nivy a od VÚB banky,“ uviedol investor. Chodci sa do centra dostanú tromi hlavnými vstupmi, z čoho jeden bude otvorený 24 hodín denne.
„Cyklisti okrem nových cyklochodníkov využijú aj prvú plne automatizovanú cyklovežu v Bratislave,“ priblížil developer.

Zóna s lavičkami či Wifi sieť

Nové centrum bude mať na prvom podzemnom podlaží 36 nástupísk, sedem výstupísk a 86 stojísk pre autobusy s bezbariérovým prístupom.
„Aj napriek tomu, že samotné centrum bude fungovať v nočnom a dennom režime, na autobusovú stanicu sa cestujúci dostanú 24 hodín denne 7 dní v týždni,“ ozrejmil stavebník. Vďaka LED stene, deviatim LCD TV panelom a niekoľkým samoobslužným dotykovým kioskom budú mať cestujúci prehľad o príchodoch a odchodoch autobusov.

„Využiť môžu aj informačné pulty, úschovňu batožiny, miestnosti na prebaľovanie a dojčenie, ale aj zónu s lavičkami, ktorá ponúka až 80 miest na sedenie a bezplatnú WiFi sieť,“ dodal investor. Priamo na podlaží s autobusovou stanicou budú k dispozícii obchody a služby rýchleho občerstvenia.

Pribudne gastrozóna

Na predajnej ploche 70-tisíc metrov štvorcových nájdu návštevníci množstvo obchodných prevádzok a služieb. Na druhom podlaží sa bude nachádzať gastrozóna.
„Koncept modernej tržnice plnej lokálnych produktov od overených farmárov dopĺňajú v Tržnici Nivy klasické food courty, kaviarne, reštaurácie a obchody s čerstvými potravinami,“ uviedol developer s tým, že funkčnou naďalej zostáva aj prvá online tržnica, ktorú spustili pred rokom.

Na verejne prístupnej zelenej streche centra sa nachádza 134 vzrastlých stromov, desiatky rastlín, ale aj bežecký okruh dlhý 550 metrov, dve workoutové cvičiská, grilovacia zóna či komunitná záhrada. Návštevníci tu nájdu tiež množstvo lavičiek a oddychových kútov s USB nabíjačkami či detské ihrisko.

Termín dokončenia sa posunul

Investor začal s budovaním centra Nivy 15. mája 2017 výkopovými prácami na mieste administratívnej budovy Nivy Tower. Približne o päť mesiacov začal aj s demolačnými prácami na vtedajšej starej autobusovej stanici.Pôvodný termín dokončenia stanice bol avizovaný na jeseň 2020, z dôvodu pandémie developer tento termín posunul najskôr na jar 2021, neskôr na jeseň tohto roka. Investor zároveň pri stanici vybudoval bulvár Mlynské Nivy.

Copyright © 2024 Šamorínčan