sobota, 13. júl. 2024
Oroszová: Taliansko som si zamilovala, nemala som prečo váhať

Oroszová: Taliansko som si zamilovala, nemala som prečo váhať

27.6.2019, 07:54
basket.zoznam.sk

Reprezentačná pivotka Sabina Oroszová podpísala zmluvu s talianskym klubom Allianz GEAZ Sesto San Giovanni. V Taliansku si zahrá druhý krát v kariére.

26-ročná odchovankyňa šamorínskeho basketbalu sa do Talianska presúva z českého KP Brno. ,,Mala som možnosť ostať aj v Brne, ale na mojom zotrvaní sme sa s manažmentom nedohodli. Mala som dve ponuky z Talianska a napokon som sa rozhodla pre Allianz Geaz," povedala nám po podpise ročného kontraktu 188 centimetrov vysoká pivotka.

Allianz GEAZ Sesto San Giovanni sa v uplynulej, svojej premiérovej, sezóne v lige A1 umiestnilo na 6. mieste. ,,Na prvý rok v najvyššej súťaži je to výborné umiestnenie.

Mojou trénerkou bude asistentka reprezentačného trénera Talianska, čo sľubuje dobré vedenie družstva. Moje rozhodnutie ovplyvnila aj výborná lokalita, keďže mesto Sesto San Giovanni je vzdialené len 10 kilometrov od Milána.

Talianko som si minulý rok zamilovala, tak som nemala prečo váhať," dodala s úsmevom Oroszová.

oroszova

 

Oroszová, ktorá v minulosti bola aj reprezentačnou kapitánkou, študovala v Amerike na Eastern Illinois University. Po návrate do Európy obliekala dve sezóny dres Piešťanských Čajok.

V roku 2017 sa prvý krát presula do Talianska a hrala za Fila San Martino Di Lupari. Minulú sezónu začala vo Wisle Krakow, no v decembri zmenila klub a pôsobila v KP Brno.

Copyright © 2024 Šamorínčan