nedeľa, 26. máj. 2024
Oranžové okresy zmizli. Dunajská Streda zostáva v červenej farbe

Oranžové okresy zmizli. Dunajská Streda zostáva v červenej farbe

10.11.2021, 13:52
TASR

Na covidovej mape budú od pondelka 15. novembra len tri farby, a to s výraznou prevahou čiernej. V aktuálnej epidemiologickej situácii bude v treťom stupni ohrozenia, teda čiernej farbe, 52 okresov, v bordovej fáze, ktorá zodpovedá druhému stupňu ohrozenia, bude 19 okresov a osem okresov bude v prvom stupni ohrozenia - červené okresy. Vláda SR na svojom stredajšom rokovaní schválila v rámci COVID automatu rozdelenie okresov podľa aktuálnej rizikovosti.

Oranžové okresy už od budúceho týždňa nebudú, tento týždeň boli posledné dva. V červenej farbe, ktorá je treťou najprísnejšou po čierne a bordovej, zostane už len Bratislava, Dunajská Streda, Komárno a Šaľa. Naopak, Košice budú od pondelka v čiernej.

Podľa teraz platných opatrení sa v čiernych okresoch sprísňujú opatrenia aj pre neočkovaných, vláda však bude v stredu rokovať aj o uvoľnení obmedzení pre očkovaných ľudí v čiernych okresoch. To, aké budú nové opatrenia a kedy začnú platiť, zatiaľ nie je dohodnuté.

V prvom stupni ohrozenia - červené okresy - budú Bratislava I - V, Dunajská Streda, Komárno a Šaľa.

V druhom stupni ohrozenia, ktorý zodpovedá bordovej farbe, budú okresy Dolný Kubín, Galanta, Hlohovec, Malacky, Myjava, Nitra, Pezinok, Prešov, Prievidza, Revúca, Rožňava, Ružomberok, Sabinov, Senec, Skalica, Trenčín, Trnava, Žilina a Zlaté Moravce.

Medzi čierne okresy, ktoré zodpovedajú tretiemu stupňu ohrozenia, budú zaradené okresy Bánovce nad Bebravou, Banská Bystrica, Banská Štiavnica, Bardejov, Brezno, Bytča, Čadca, Detva, Gelnica, Humenné, Ilava, Kežmarok, Košice I - IV, Košice-okolie, Krupina, Kysucké Nové Mesto, Levice, Levoča, Liptovský Mikuláš, Lučenec, Martin, Medzilaborce, Michalovce, Námestovo, Nové Mesto nad Váhom, Nové Zámky, Partizánske, Piešťany, Poltár, Poprad, Považská Bystrica, Púchov, Rimavská Sobota, Senica, Snina, Sobrance, Spišská Nová Ves, Stará Ľubovňa, Stropkov, Svidník, Topoľčany, Trebišov, Turčianske Teplice, Tvrdošín, Veľký Krtíš, Vranov nad Topľou, Žarnovica, Žiar nad Hronom a Zvolen.

Copyright © 2024 Šamorínčan