piatok, 21. jún. 2024
78775554_2878072002244640_2015818225790484480_n

Opilecká už neexistuje, diaľnicu otvoria skôr

16.12.2019, 11:08
Pravda.sk

Vinohradnícka cesta, pre ktorú kolabuje doprava z obcí na juhu Slovenska do Bratislavy, už neexistuje. Stavebné stroje ju zmenili na nepoznanie. Napriek tomu sa situácia na cestách môže čoskoro zlepšiť.

Správu priniesol portál Pravda.sk.

Vinohradnícka, jedna z troch dôležitých ciest, ktorou sa dostávali autá zo satelitných obcí na juhu Slovenska do Bratislavy, je zavretá na pol roka. V mieste, kde sa pretína s obchvatom Bratislavy – diaľnicou D4, už v pôvodnej podobe neexistuje. Stavbári budujú premostenie budúcej diaľnice D4 a po jeho dokončení zrekonštruujú kompletne aj Vinohradnícku.

Uzatvorenie tejto cesty spôsobuje vodičom veľké problémy. Aj s fungujúcou Vinohradníckou sa tvorili značné zápchy, teraz sa situácia ešte zhoršila. Na konci roka si síce motoristi vydýchnu, najmä keď školáci budú mať prázdniny a veľká časť ľudí z Bratislavy a okolia sa na sviatky rozbehne po celom Slovensku. Mnohí sa však obávajú začiatku nového roka, keď sa po prázdninách opäť obnoví tlak na dopravu do hlavného mesta.

Je tu však nádej, že frustrujúca dopravná situácia sa zlepší oveľa skôr, než o pol roka, keď sa plánuje opäť otvoriť Vinohradnícka. Ako informovali predstavitelia konzorcia Obchvat Nula, ktoré stavia diaľnicu D4 a cestu R7, otvorenie časti rýchlostnej cesty R7 sa odohrá v prvých mesiacoch roka 2020. To by znamenalo, že veľa áut, ktoré putujú do Bratislavy v smere od Dunajskej Stredy, sa bude môcť novou cestou rýchlo presunúť do hlavného mesta a obísť tak úzke hrdlá, ktoré sa vytvárajú v Dunajskej Lužnej alebo na kruhových objazdoch pri Moste pri Bratislave.

Zápcham sa vodiči však aj tak nevyhnú, presunú sa na vstupy do Bratislavy a do bratislavských u­líc.

Video a foto nájdete na Pravda.sk.

Copyright © 2024 Šamorínčan