sobota, 25. máj. 2024
Okres Dunajská Streda patrí k najlepším

Okres Dunajská Streda patrí k najlepším

29.4.2021, 07:26
Oznam

Podľa nového rozdelenia okresov bude náš okres od pondelka 3. mája patriť k deviatim okresom zaradeným do prvého stupňa varovania (svetloružová farba).

Podľa farby okresov sa riadi napríklad to, ako dlho je platný test na covid potrebný do práce. V bordovom je potrebné robiť si test každý týždeň, v tmavoružovom, v ktorom bude momentálne väčšina okresov, platí 14 dní a vo svetloružovom až 21 dní.

Ide však len o testy do práce. Znamená to, že napríklad ku kaderníčke, do obchodu či na terasu je potrebný 7-dňový test bez ohľadu na to, v akom regióne žijete.

Keďže sa terasy reštaurácií a posilňovne otvorili už tento utorok, uvoľnenie nebude od 3. mája výrazné. Naďalej bude platiť večerný zákaz vychádzania po 21. hodine.

Epidemiologická situácia v súvislosti s novým koronavírusom sa na Slovensku aj naďalej zlepšuje. Na umelej pľúcnej ventilácii je menej ako 200 osôb. Reprodukčné číslo sa drží pod úrovňou 1. V stredu to po rokovaní vlády povedal šéf Inštitútu zdravotníckych analýz Matej Mišík. Od štvrtka (29. 4.) sa otvorí čakáreň na očkovanie pre osoby staršie ako 16 rokov.

Ako priblížil, v kľúčových parametroch došlo k poklesu o 20 percent. Aktuálne je zaočkovaných prvou dávkou vakcíny približne 19 percent občanov Slovenska. Efekt očkovania na vývoj situácie sa podľa jeho slov prejavuje s určitým oneskorením.
 

Copyright © 2024 Šamorínčan