sobota, 17. apr. 2021 - Rudolf
Odštartovala Šamorínska bežecká liga, prihlásiť sa môžete na 2. kolo

Odštartovala Šamorínska bežecká liga, prihlásiť sa môžete na 2. kolo

11.4.2017, 11:44
Juraj Nagy, 3klub Šamorín

Sobotné predpoludnie patrilo v lesoparku Pomlé bežcom. Športový klub 3klub Šamorín zorganizoval 1. kolo II. ročníka Šamorínskej bežeckej ligy.

Ako je už zvykom na štarte nechýbali najmladší, ktorých počet, čo je veľmi potešujúce, oproti minulému roku narástol najvýraznejšie.  Preto bol štart škôlkarov rozdelený na mladších a starších. Nasledovali behy na 700m pre žiakov ZŠ I. a II. stupňa.

Preteky vyvrcholili hlavným behom na 3 km. V ideálnom bežeckom počasí zvíťazil záverečným zrýchlením člen klubu Motigo Tomáš Trosko nar. 1986 s časom 10:53, pred členmi domáceho 3klubu Šamorín Michalom Belanom nar. 1983 a Zoltánom Faragóm nar. 1991.

Medzi ženami zvíťazila Beata Belanová časom 12:43. V kategórii nad 40 rokov zvíťazil medzi mužmi Miro Peško nar. 1972 a medzi ženami Dana Futoóvá nar. 1977.
O organizáciu a dobrú náladu sa postaral miestny 3klub Šamorín s prispením mesta Šamorín a partnerov podujatia.

Ako 2. kolo bežeckej ligy bude tradičný PomléRun, beh na 10 km, ktorý sa uskutoční 8. mája. Beh bude mať svoj štart ako aj cieľ v rezorte x-binoc sphere.

Prihlasovanie prebieha na stránke PomléRun.

Všetkým účastníkom 1. kola ŠBL, ktorí sa zúčastnia hlavného behu PomléRun, budú započítavané body v rámci Šamorínskej bežeckej ligy.

Kto by mal záujem o hodnotenie v ŠBL od 2. kola, tak nech okrem prihlásenia sa na PomléRun, vyplní prihlášku na stránke Šamorínska bežecká liga.

Kompletné výsledky, informácie ako aj bohatú fotogalériu z 1. kola nájdete na stránke 3klub Šamorín.

bezecka_liga

 

Copyright © 2021 Šamorínčan