štvrtok, 25. júl. 2024
dialnica

Obchvat Bratislavy rastie, R7 otvoria skôr

20.5.2019, 07:57
Pravda
D4R7

Výstavba rýchlostnej cesty R7 od Dunajskej Stredy po Bratislavu na juhozápade krajiny by mohla byť hotová na jar budúceho roka, teda o tri mesiace skôr oproti pôvodnému termínu.

 

Dokončená by mala byť štvrtá a piata sekcia R7. Odborný konzultant projektu D4R7 Ľudovít Naď hovorí, že ide o úsek Ketelec – Dunajská Lužná a Dunajská Lužná – Holice. „V súčasnosti môžeme povedať, že budeme schopní dodržať tento termín,“ uviedol projektový a technický manažér spoločnosti D4R7 José Vincente Candel.

Úseky diaľnice D4 na trase Bratislava, Jarovce – Ivanka, sever – Bratislava, Rača mali byť rovnako ako úseky R7 hotové na budúci rok, no termíny dokončenia D4 sú zatiaľ otázne. Pôvodný zmluvný termín na dokončenie celého obchvatu bol rok 2020, aktuálne sa špekuluje skôr o roku 2021.

Na úseku D4 – západ, Jarovce – Ivanka, sever prebiehajú práce na križovatke Jarovce na druhom moste ponad diaľnicu D2, na križovatke Rusovce sa realizuje stabilizácia zemín a prebiehajú aj práce na násypoch zemného telesa. V rámci celého úseku D4 – východ, Ivanka, sever – Rača prebiehajú práce na násypoch zemného telesa a stabilizáciách, osádzajú sa objekty kanalizácie a realizujú sa práce na menších objektoch a križovatkách.

Video si môžete pozrieť na webe pravda.sk.

Copyright © 2024 Šamorínčan