O víťazstvo sme prišli v samom závere

26.8.2019, 12:20
Jakub (stksamorin.sk)
Tibor Őry

V šiestom kole v súboji s Partizánom Bardejov šamorínsky tím dvakrát viedol, no musí sa uspojiť len s bodom po výsledku 2:2.

V pozmenenej zostave, keď pre zranenia chýbali Pončák ,Čunta, Pidruchnyi I skôr zranený Marić-Bjekić, nastúpili hráči ŠTK Šamorín na svoj druhý tohtosezónny zápas v MOL Aréne. Od začiatku hýrili väčšou aktivitou.

V 6. Minúte sa dral do zakončenia cez stopéra hostí Rymarenko, no brankár súpera stihol zakročiť. V 10. Minúte Fujak sklepol Pančíkovi, ktorý sa dostal k centru vovnútri pokutového územia, no pred Sharanim stihla zakročiť domáca obrana. Po ďalších piatich minútach sa aktívny Sharani preštrikoval cez troch obrancov a vovnútri šestnástky nebezpečne vystrelil. V 20. Minúte sa opäť Sharani dostal do krídelného úniku, ustál atak hosťujúceho obrancu a prihrával pred prázdnu bránu, kde si hosťujúci hráč sklepol loptu do vlastnej brány.

Domáci pokračovali v aktivite a najmä Pančík z ľavého krídla hrozil súperovi svojimi únikmi do pokutového územia. Na udalosti plný bol najmä záver polčasu. Po rohu sa presadili najprv hostia, no už o minútu bol šamorínsky tím opäť vo vedení, keď Pančíkov center zužitkoval Sharani.

Do druhého polčasu stavili oba celky na ofenzívu. Najprv zahrozili domáci, no Bardejovčania v 51. Minúty už prekonali brankára Slančíka, v poslednej chvíli zasiahol Válek. Po hodine hry mohol Sharani pridať aj svoj druhý gól, zblízka však Mezovského strieľanú prihrávku netrafil medzi tri žrde. Následne sa tempo hry trochu spomalilo a žiadna zo strán si nevedela vypracovať väčšiu príležitosť. Hostia, hrajúci v závere vabank, mohli znova inkasovať v záverečných minútach, keď sa do šance dostal Méry, no šamorínskemu mladíkovi chýbal pokoj pri zakončení. Nedáš-dostaneš platilo v súboji proti Bardejovu opäť, keď Partizán v nadstavenom čase peknou strelou vyrovnal na 2:2.

“Prvý polčas sme boli aktívnejší, gólom do šatne sme sa dostali do výhody. Nabádali sme hráčov, aby sme v aktivite nepoľavili ani za priaznivého stavu pre nás. V druhom polčase sa super snažil presadiť dlhými nakopávanými loptami a pri tomto type hry je ťažké ustáť všetky súboje. Gól v záverečných sekundách nás mrzí, dostali sme sa zbytočne pod tlak, nedokázali sme zbierať odrazené lopty, super z jednej priamej strely v druhom polčase dokázal skórovať. Ten gól bol výstavný, my sme ale urobili chybu už na súperovej polovici, kde sme prišli o loptu. Ideme ďalej, budeme ďalej pracovať tak, aby sme vedeli presadiť náš štýl hry a aby sme ním zbierali ďalšie body,” povedal v pozápasovom rozhovore hlavný tréner ŠTK, Branislav Sokoli.

“Som rád za gól pri debute, no mrzí ma, že to nestačilo na výhru. V závere mi dochádzali sily, keďže som dlhšie nebol v zápasovom vyťažení, no tento zápas rozhodne pomôže aj môjmu sebavedomiu. Súboj proti Bardejovu ukázal, že druhá slovenská liga je kvalitná súťaž, veľmi súbojová, dúfam, že nabudúce to už bude víťazstvo,” povedal po zápase šamorínsky strelec Zuberu.

Najbližšie hráči ŠTK cestujú do Žiliny, kde v nedeľu o 10:30 čelia rezerve MŠK. Najbližší domáci zápas čaká našich až o 3 týždne, 15.9. proti rezerve Ružomberku.