štvrtok, 25. júl. 2024
lehel

Nový Čas: Na súd doviedli dunajskostredského bossa alias hrobára

18.1.2019, 07:58
Nový Čas
Pred Okresný súd v Trnave sa postavil údajný boss dunajskostredského podsvetia so synom. Napriek tomu, že majú čo vysvetľovať, prišli v dobrej nálade.

Lehel Horváth (54) alias hrobár, považovaný mnohými za bossa dunajskostredského podsvetia, a jeho syn z predchádzajúceho manželstva Tibor (22) čelia obžalobe za obzvlášť závažný zločin vraždy v štádiu pokusu formou spolupáchateľstva. Lehel, na ktorého pozemku našli pred rokmi štyri mŕtvoly, mal podľa obžaloby surovo zmlátiť svoju manželku Ivetu a spoločne so synom ju hodiť k levici Simbe. Žena skončila s ťažkými zraneniami v nemocnici. Na súde obaja tvrdili, že sú nevinní.

Tibor na včerajšom hlavnom pojednávaní tvrdil, že si všetko jeho nevlastná matka vymyslela. „Keď som prišiel domov, už sa s otcom hádali. Otec mi povedal, že zase zobrala tabletky a zapila ich alkoholom,“ vypovedal Tibor a pokračoval: „Chodila hore-dole po izbách a vyhrážala sa nám. Sedel som pri otcovi, keď som zrazu videl, ako sa k nám blíži s nožom. Vyskočil som na ňu a spadli sme na posteľ, kde sme sa bili. Zobral som jej nôž a povedal som jej, že nie je normálna. Následne odišla k levici, kde si ju sama vypustila z voliéry. Otec chytil levicu a povedal mi, aby som odtiahol Ivetu,“ dodal Tibor.

Na otázky prokurátora a obhajcu odpovedať nechcel. Nasledovala Lehelova obsiahla výpoveď. Sudca ho niekoľkokrát napomínal, pretože sa nedokázal dostať k veci. „Ja sa musím sťažovať na to, ako nám eskorta dáva na oči tmavé okuliare a na uši hrozne hrajúce slúchadlá, a tým máme znemožnenú priestorovú orientáciu. Taktiež mi nedovolia navštíviť lekára, ktorý by mi vyšetril prostatu. Som úplne nevinný a už neviem, kde sa mám obrátiť,“ vyznal sa Lehel, ktorého prišla na súd podporiť aj jeho dcéra. Pojednávanie bolo odročené, vypovedať bude aj poškodená Iveta.

Celý článok si môžete prečítať  TU.

Copyright © 2024 Šamorínčan