piatok, 19. apr. 2024
Novú autobusovú stanicu Nivy v Bratislave otvoria už čoskoro, fungovať bude nepretržite

Novú autobusovú stanicu Nivy v Bratislave otvoria už čoskoro, fungovať bude nepretržite

16.9.2021, 08:19
SITA

Komplex Nivy s novou autobusovou stanicou v Bratislave otvoria koncom septembra. Na sociálnej sieti o tom informoval developer HB Reavis.

„Nivy svojich prvých návštevníkov aj cestujúcich privítajú už 30. septembra,“ uvádza investor s tým, že do hlavného mesta prinesú novú modernú autobusovú stanicu, ale aj zelenú strechu, služby a obchody, ako aj celoročnú mestskú tržnicu. Autobusový terminál letiskového typu bude mať 36 nástupíšť, sedem výstupísk a 86 stojísk pre autobusy s bezbariérovým prístupom.

Otvorená nepretržite

Napriek tomu, že samotné centrum bude fungovať v nočnom a dennom režime, na autobusovú stanicu sa dostanú cestujúci nepretržite. Súčasťou budú prevádzky rýchleho občerstvenia, informačné pulty či úschovňa batožiny.

„Priestory autobusovej stanice sú v prvom podzemnom podlaží. Cestujúci môžu využiť 14 výťahov a dva eskalátory, ktoré sú rozmiestnené po celom Nivy centre,“ konštatuje stavebník. Vďaka deviatim LCD TV panelom, veľkej LED stene letiskového typu a niekoľkým samoobslužným dotykovým kioskom budú mať cestujúci prehľad o príchode či odchode autobusov.

Chýbať nebude ani oddychová zóna

„Chýbať nebude ani chill-out zóna s lavičkami, ktoré ponúknu až 80 miest na sedenie s možnosťou nabíjania telefónov či bezplatnú WiFi sieť v celom priestore stanice,“ dodáva developer.

Výstavba stanice sa začala v roku 2017 prácami na administratívnej budove Nivy Tower. Pôvodný termín dokončenia stanice bol avizovaný na jeseň 2020, z dôvodu pandémie developer tento termín posunul najskôr na jar 2021, neskôr na jeseň tohto roka. Investor zároveň pri stanici vybudoval bulvár Mlynské Nivy.

Copyright © 2024 Šamorínčan