pondelok, 20. máj. 2024
R7

Nová R7 už láka k Dunajskej Strede investície, jej potenciál zaujal Rakúšanov

27.7.2020, 08:00
trend.sk

Rakúsky developer Go Asset postaví pri Dunajskej Strede desaťhektárový logistický a priemyselný park.

Juhoslovenský región posilní svoju pozíciu na logistickej mape. Pomôže mu nový úsek rýchlostnej cesty R7 z Holíc pri Dunajskej Strede do Rovinky pri Bratislave, ktorý otvorili v nedeľu 19. júla. Rakúska developerská spoločnosť Go Asset pritom pred pár dňami oznámila zámer vybudovať logistické centrum pri Dunajskej Strede.

Projekt Log Center R7, situovaný pri obci Kostolné Kračany, už získal stavebné povolenie a výstavba sa má začať čoskoro. V lokalite sa už nachádzajú skladové a priemyselné priestory spoločností ako LG, Schindler, Bracchi, Kik či Deichmann.

„Log Center Adria pri slovinskom Koperi je náš prvý projekt. Teší nás, že budeme môcť vytvoriť ďalší logistický hotspot v oblasti Dunajskej Stredy na Slovensku a ponúknuť svojim nájomcom najmodernejšie riešenia pre logistické potreby,“ povedal generálny riaditeľ firmy Go Asset Andreas Liebsch. Celková výmera úžitkovej plochy areálu s troma halami by mala byť približne stotisíc štvorcových metrov.

Developer láka nájomcov na dobrú dopravnú dostupnosť, dostatok pracovnej sily a vysoký technologický a energetický štandard.

Podľa developera by mohli byť nájomcami logistického centra medzinárodní poskytovatelia logistických služieb, maloobchodné sklady, ale aj dodávatelia automobilového priemyslu či podniky z elektrotechnického priemyslu.

O konkrétnych klientoch však zatiaľ neinformuje. Strategická poloha a dobrá dostupnosť umožňujú z tejto lokality efektívne obsluhovať nielen slovenský, ale aj rakúsky a maďarský trh.

Dopravnú dostupnosť zlepšuje okrem rýchlostnej cesty R7 nový most cez Dunaj v neďalekom Komárne. Blízky intermodálny terminál Metrans má zasa priame vlakové spojenie s Hamburgom a ďalšími európskymi prístavmi.

Copyright © 2024 Šamorínčan