utorok, 16. apr. 2024
Nočná strelba na kolesá auta

Nočná strelba na kolesá auta

26.8.2021, 08:30
KR PZ Trnava

Policajti z Dunajskej Stredy počas nočnej služby prenasledovali Mercedes-Benz cez obce Ohrady a Veľké Dvorníky, zadržali spolujazdca a vykonali prehliadku auta. Nakoniec stotožnili aj vodiča, za volantom mal sedieť len 24 ročný muž. 

PRIEBEH POLICAJNÉHO ZÁKROKU 

V stredu v skorých ranných hodinách si policajná hliadka všimla strieborné auto, ktoré cez obec Ohrady išlo zjavne rýchlejšie, ako malo. Nepozdával sa im ani technický stav staršieho vozidla, a aj preto sa ho rozhodli skontrolovať. Vodič ich výzvu na zastavenie neuposlúchol a vysokou rýchlosťou pred nimi začal unikať. Počas naháňačky ich viac krát ohrozil. Pri zákroku použili policajti aj služobnú zbraň. Okrem varovných výstrelov do vzduchu, mu viacerými zásahmi trafili auto a zadné koleso. S prestrelenou pneumatikou unikal ešte niekoľko kilometrov. Jeho šialenú jazdu ukončila až rampa na konci ulice, v obci Veľké Dvorníky. Zastavil a dal sa na útek po vlastných. Policajt ho prenasledoval a použil ďalšie varovné výstrely. Mladíkovi sa podarilo hliadke ujsť v kukuričnom poli.

Video z naháňačky si môžete pozrieť tu: https://www.facebook.com/KRPZTT/videos/588422905664523

 POLICAJTI RIEŠIA OBOCH MUŽOV 

Policajti zaistili na mieste viaceré stopy a jeho spolujazdca obmedzili na osobnej slobode. Toho preverujú v súvislosti s drogovou trestnou činnosťou. Vodič, ktorého policajti spoznali na základe osobnej a miestnej znalosti, má navyše uložený zákaz šoférovania. To, či mladík skutočne unikajúce auto šoféroval, budú zisťovať na základe znaleckého skúmania. 

Polícia začala vo veci trestné stíhanie pre prečin marenia výkonu úradného rozhodnutia. V prípade dokázania viny, hrozí páchateľovi skutku trest odňatia slobody až na 2 roky.

 

Copyright © 2024 Šamorínčan