sobota, 27. júl. 2024
Nezvládnuté štandardky nás stáli body

9.8.2021, 08:47

V Humennom sme v nervóznom zápase nestačili na domácich a prehrali po výsledku 3:1.

Už pred zápasom sme očakávali atraktívny zápas prvého celku tabuľky s prekvapením doterajšieho priebehu sezóny a stretnutie v žiadnom smere nezaostávalo za očakávaniami. Domáci od začiatku “vyleteli” na náš tím , s čím sme mali spočiatku problém. Keď sa zdalo, že sme priebeh hry vyrovnali, prišli dva zásahy po rohových kopoch v priebehu ôsmich minút, čím sa domáci dostali na koňa. Naše mužstvo bolo nebezpečné, neustále sa pokúšalo o prienikové prihrávky za obranu, často však končili ofsajdovým postavením. Šance mali Bogi aj Owusu a bol to práve šikovný krídelník Owusu, kto pred polčasovou prestávkou znížil na 2:1. Do druhého polčasu vstúpili aktívnejšie naši, kombinačnou hrou sa dostávali do zakončenia, no neboli to stopercentné pozície, ktoré by si pýtali gól. Najväčšie mali Boateng po hlavičke a Vrábel po efektnom zakončení nožničkami. V závere sme, príznačne, tretíkrát inkasovali po rohovom kope a po dvoch výhrach si pripísali prvú prehru.

V ďalšom stretnutí privítame na domácej pôde Rohožník, v nedeľu 15.8.2021 o 10:30.

Michal Kuruc: “Prvých 30 minút nebolo z našej strany optimálnych, rýchlo sme strácali lopty, boli sme nervózni, potom sme sa dostali k našej hre, prevzali sme kontrolu, dokázali do polčasu znížiť, čo pomohlo hráčom, nakoplo ich to. V druhom polčase sme hrali lepšie, neboli sme však dôrazní v zakončení, kvôli čomu sme prevahu nedokázali pretaviť vo vyrovnanie. Dnes sme nedôrazne bránili štandardky, všetky góly sme dostali práve po tomto nedostatku. Hralo sa celkovo v nervóznej atmosfére, nielen na ihrisku, ale aj na tribúnach, upozorňovali sme hráčov, aby sa koncentrovali na výkon. Dnes to nevyšlo, v ďalšom zápase hráme doma, dôležité bude vrátiť sa ku hre, ktorá nás zdobí a verím, že budeme úspešní.

FK Humenné – ŠTK Šamorín 3:1 (2:1)

Góly: 21.Dzurík, 28.Luberda, 90. Harvila – 40.Owusu

Žlté karty: Maťaš, Streňo, Milunovič, Luberda, Komár - P. Nagy, Bahi, Stašík, Pančík, Appiah, Štefanka, Vrábel

Rozhodoval: Libiak

ŠTK Šamorín: Trnovský – Pančík, Oikonomou, Stašík, Bahi (86.Fujak) – P.Nagy, Bogi (46.Boateng), Jančo (80. Jančo) – Leginus (69.Čunta), Vrábel, Owusu (69. Appiah)