piatok, 21. jún. 2024
Nevídaná séria pokračuje

Nevídaná séria pokračuje

3.5.2021, 08:43
www.stksamorin.sk
Tibor Őry

Náš tím zdolal aj Dubnicu po výsledku 3:0 a šiestym víťazstvom v rade definitívne rozhodol o tom, že druhá liga bude v Šamoríne aj o rok.

Hoci oproti predošlým zápasom začali naši hráči opatrnejšie, postupne prebrali kontrolu a podnikali nebezpečné útoky. Už v 20. minúte pekne zakombinovala pravá strana našej formácie, Jakub Švec loptu potiahol do šestnástky a našiel pred prázdnou bránou Martina Rymarenka.

Náš najlepší kanonier mal o päť minút na konte už dva góly, keď po prieniku Denisa Janča premenil pokutový kop. Hostia v zápätí mohli znížiť z priameho kopu, náš múr však zámer súpera prečítal. Aktívny Jakub Švec mal v krátkom slede dve veľké príležitosti, v tej prvej krásnou strelou takmer vymietol pavučinu Vavrúšovej brány, v tej druhej po krásnej kombinácii na aktívnej pravej strane trafil hlavou do brvna.

Ani v druhom polčase sa hostia nenadýchli k náporu, ktorý by nás prinútil myslieť viac na defenzívu. Po hodine hry vysunul Rymarenko Šveca, ktorý osamotený prihrával pred prázdnu bránu Verovi, hosťujúci hráč si však zrazil prihrávku do vlastnej siete.

V závere dostali príležitosť viacerí hráči z lavičky a do zakončenia sa predieral Boateng, Veselovský aj Pinte. Sympatická snaha o ofenzívu nášho tímu až do samého konca už gól nepriniesla, no proti Dubnici sme si pohodlne postrážili víťazstvo a potvrdili šiestu priečku v tabuľke šiestym víťazstvom v rade. V ďalšom kole cestujeme na pôdu lídra 2FL, Dukly Banská Bystrica, kde v sobotu, 8.5. o 17:00 chceme pokračovať vo famóznej sérii.
 

Hlasy po zápase:

Vojtech Balla, asistent trénera: “My sme si pred zápasom hovorili, že ideme nadviazať na tie predošlé výkony, a že aj v tomto zápase chceme vyhrať, nemali sme veľa dôvodov na zmenu hry. Pred zápasom sme síce riešili zloženie obrany, keďže nám z hry vypadli dvaja stopéri, Kostas kvôli kartám a Piksi pre zranenenie, ale aj v tomto zložení všetci hráči podali kvalitný výkon a uhrali to vzadu na nulu. V ofenzíve sme v prvom polčase prevýšili súpera, v druhom sme chceli pridať nejaké góly, nakoniec padol jeden, hoci sme mali viacero šancí, ale my sme spokojní s tromi bodmi.”

Denis Jančo: “Vedeli sme, ako na tom Dubnica v tabuľke je, že budú potrebovať body, že budú hrať agresívny futbal, na čo sme sa cez týždeň aj v hlavách nachystali, čo nám v samotnom zápase pomohlo. Prvý polčas bol slušný z našej strany, museli sme sa vysporiadať s protivetrom, hrať po zemi. Predviedli sme niekoľko pekných kombinácií. Aj do ďalších zápasov ideme nebojácne, atmosféra v tíme je výborná, preto sa budeme pokúšať o natiahnutie tejto peknej série.”


ŠTK Šamorín – FK Dubnica 3:0 (2:0)

Góly: 20. a 25. Rymarenko (druhý z 11m), 63. Bilovský (vl.gól)

Žlté karty: Vaculík, Bilovský, Pleva (ČK po 2. Žltej)

Rozhodoval: Očenáš

ŠTK Šamorín: Száraz – Pančík, Stašík, Brunetti, Vera – Njie (46. Fujak), P. Nagy (78. Mezovský), Jančo (73. Pinte) – Švec (65. Appiah), Boateng, Rymarenko (73. Veselovský)

Copyright © 2024 Šamorínčan