nedeľa, 21. apr. 2024
Nepremenené šance a nešťastná prehra so Skalicou

Nepremenené šance a nešťastná prehra so Skalicou

17.5.2021, 08:04
www.stksamorin.sk
Tibor Őry

Gólom z nadstaveného času ŠTK Šamorín podľahol Skalici po výsledky 1:2.

V 3. Minúte sa do obrovskej šance dostal Ernest Boateng, ktorý však vo výskoku nedokázal presne namieriť. Nedáš-dostaneš platilo už o minútu neskôr, keď sa z rýchlej akcie presadili hostia.

V 8. Minúte mal náš tím opäť veľkú hlavičkovú príležitosť, Pančíka však súperov brankár vychytal. V 12. minúte krásne vyviezol loptu Péter Nagy, našiel Denisa Janča v pokutovom území, ten správil všetko správne, až na zakončenie, ktoré poslal nad hornú tyč.

Do druhého polčasu nastúpil náš tím aktívne, čoho dôsledkom bol vyrovnávajúci gól striedajúceho Naphthu Appiaha. ŠTK postupne preberal iniciatívu a vypracoval si viaceré zaujímavé príležitosti, keď pokusy Boatenga a Janča volali po góle. V samom závere najprv Zoárd Nagy v obrovskej príležitosti nemieril presne, následne hostia potrestali naše zaváhanie a v nadstavenom čase vsietili víťazný gól zápasu.

V poslednom domácom zápase sezóny tak súper prerušil našu sedemzápasovú sériu bez prehry. V záverečnom 30. kole pocestujeme na pôdu FK Železiarne Podbrezová.

Hajrá Somorja!

Juraj Baláž, asistent trénera: “Mrzí nás, že po zápase v Banskej Bystrici sme opäť o body prišli v úplnom závere, ale myslím si, že zlomovými boli najmä príležitosti v prvom polčase, v ktorom sme mali zo tri jasné šance na gól, ktoré musíme premieňať. Celkovo sa však chlapci za svoj výkon nemusia hanbiť.”

Martin Rymarenko: “Dostali sme lekciu z efektivity. My sme vedeli, že hostia majú kvalitný, skúsený tím, išli sme do duelu nabudení, už na rozcvičke bolo vidieť nasadenie, v tomto ohľade sme sa súperovi vyrovnali, bohužiaľ, nepremenili sme svoje šance, nemali sme pri nich šťastie, preto sme neuspeli.

ŠTK Šamorín – MFK Skalica 1:2 (0:1)

Góly: 53. Appiah – 5. Horodník, Šebesta

Žlté karty: Braun, Appiah, Oikonomou – Nečas, Ranko, Mizerák, Mader, Junas

Rozhodoval: Ježík

ŠTK Šamorín: Veszelinov – Pančík, Oikonomou, Stašík, Bondi – P. Nagy, Braun (36. Mezovský), Jančo (75. Demjanovič) – Švec (46. Appiah), Boateng (75. Z. Nagy), Rymarenko

Copyright © 2024 Šamorínčan