sobota, 25. máj. 2024

Návrat maturantov sprevádzajú prísne hygienické opatrenia

22.3.2021, 07:55
Oznam
ilustr. obrázok

Od dnes sa aj na gymnáziách začalo s prezenčným vyučovaním v maturitnom ročníku. Ostatné ročníky sa naďalej učia on-line. Aké požiadavky musia splniť žiaci pri nástupe do školy, nám upresnila riaditeľka gymnáziá PaedDr. Edita Lysinová.

 „Všetci nastupujúci žiaci musia mať negatívny test na Covid-19 ( Ag alebo PCR). Škole musia doručiť tzv. čestné vyhlásenie o svojom zdravotnom stave - formulár môžu vyplniť a poslať cez aplikáciu EduPage alebo odovzdať osobne v pondelok ráno pri nástupe do školy (vtedy ho sťahujú zo stránky ministerstva).

Nakoľko sa jedná o plnoletých žiakov, rodičia sa nemusia preukazovať negat.testom. S konkrétnymi pokynmi budú maturanti oboznámení formou správy cez EduPage.

Ranný filter je povinný pre všetkých - vrátane zamestnancov. Aj počas vyučovania sa dezinfikujú toalety, kľučky na dverách, po skončení vyučovania sa upratujú všetky miestnosti, v ktorých sa vyučovalo, dezinfikujú sa denne aj povrchy lavíc. Všetci v budove školy budeme mať povinne respirátory - FFP2 alebo vyššej triedy bez výdychového ventilu. Žiadne iné náhrady - napr. štíty- nie sú dovolené.

Podľa predbežného záujmu by malo nastúpiť takmer 60% maturantov.  Verím, že si maturanti uvedomia prínos prezenčného vyučovania oproti dištančnému - najmä vzhľadom na blížiace sa maturitné skúšky. Všetci máme isté obavy o vlastné zdravie a zdravie svojich blízkych, ale my urobíme všetko preto, aby škola bola čo najbezpečnejším miestom pre žiakov aj zamestnancov, „ uviedla pre našu stránku riaditeľka gymnázia.

Copyright © 2024 Šamorínčan