štvrtok, 21. okt. 2021 - Uršuľa
futbal stk

Napraviť pohárové renomé

19.8.2020, 11:00
stksamorin.sk

ŠTK Šamorín sa v stredu, 19.8. o 17:00 predstaví v 2. Kole Slovnaft Cupu na pôde Sokol FC Chocholná-Velčice.

Neďaleko od Trenčína hrajú hráči Šamorína v rámci druhého kola pohárovej súťaže Slovnaft Cup. Po minulosezónnom vypadnutí hneď na prvej prekážke, si chcú tento rok modro-bieli napraviť renomé.

Po víkendovej prehre v druholigovej súťaži je motivácia ešte vyššia. “Áno, počul som, že v minulej sezóne tím nešťastne v pozícii favorita vypadol. My však s iným cieľom, ako jednoznačným víťazstvom, na pohárové stretnutie ani cestovať nemôžeme,” nechal sa pred zápasom počuť tréner Ján Blaháč.

V ceste za postupom nám bude stáť v doterajšom priebehu líder V.ligy Sever ZsFZ, ktorý v úvodnom kole Slovnaft Cupu zdolal OK Častkovce po jedenástkovom rozstrele. Napriek tomu, že oboch súperov delia vo futbalovej hierarchii až tri súťaže, naše mužstvo pred cestou súpera nechce podceniť a nenecháva nič na náhodu: “Cestujeme prakticky v najsilnejšom zložení. K dlhodobejšie zraneným Stašíkovi a Sármánymu pribudol cez víkend Juraj Pančík, ktorý si privodil svalové zranenie. Na druhej strane by mal byť k dispozícii uzdravený Noro Brodziansky,” prezradil šamorínsky kouč, ktorý čo-to naznačil aj v rámci formovania základnej zostavy. “Nerozdeľujeme hráčov na menej a viac vyťažených, odohrali sme zatiaľ len tri ligové zápasy, v ktorých sme zostavu viackrát obmieňali. Navyše, všetci členovia kádra majú dostatočné zápasové vyťaženie, či v prvom tíme, alebo v rezerve. Určite však v zostave oproti zápasu v Mikuláši spravíme päť-šesť zmien a od začiatku budú hrať aj hráči, ktorí síce mali v rámci druhej ligy doteraz menšiu minutáž, určite však rovnakú kvalitu,” uzavrel Ján Blaháč.

Hajrá Somorja!

Copyright © 2021 Šamorínčan