pondelok, 27. máj. 2024
Najlepšie miesta pre turistov v Šamoríne

Najlepšie miesta pre turistov v Šamoríne

4.6.2021, 10:27
Mirtil Lépesová

Svet sa pomaly ale isto vracia do normálu a to znamená aj pre občanov Slovenska možnosť cestovania a objavovanie nových miest. Stále sú ale ľudia, ktorí majú pred zahraničím rešpekt a radi by radšej „ostali doma.“ Slovensko je nádherné a je tu mnoho miest, ktoré by sme mali všetci aspoň raz navštíviť. Mesto Šamorín je jedným z nich. A ak sa pýtate, kam ísť a čo si tu môžete pozrieť, čítajte ďalej.

Mestský park Pomlé
Toto miesto je ako stvorené na dlhé prechádzky v prírode. Nachádza sa tu aj veľký altánok s lavičkami, kde si môžete oddýchnuť a sledovať zeleň naokolo. Je to dokonalé miesto aj na vonkajšie športovanie, či už beh, bicyklovanie sa alebo iné aktivity. Mimo toho je tu aj amfiteáter, kde sa pravidelne uskutočňujú koncerty či iné podujatia. Pomléjský park je pre Šamorínčanov miesto, kde sa koná prevažná väčšina zábav ako napríklad vínové festivaly či rôzne koncerty a vystúpenia.
Je tu aj ihrisko pre našich najmenších, ktoré je dobre udržiavané a často využívané. Sem by mali prísť ľudia, ktorí chcú relaxovať a užiť si prírodu naokolo.

Park Kormorán
Toto miesto je rovnako krásne a pokojné ako aj spomínaný mestský park Pomlé. Má ale blízko k vode, čiže turisti si môžu rovno pozrieť aj hrádzu a vychutnať si pocit, akoby boli pri mori. V parku Kormorán si zaručene urobíte nádherne fotografie do vášho albumu alebo na sociálne siete. Konajú sa tu aj svadby či iné oslavy. Tento park si zaručene zamilujete. Hneď oproti je aj reštaurácia a hotel, čo je pre turistov veľmi výhodne, keďže nemusia blúdiť a hľadať ubytovanie či stravu.

Katolícky kostol
Nádherou nášho mesta je určite katolícky kostol na námestí, ktorý ohúri kresťanov ale aj ateistov. Kostol Nanebovzatej Panny Márie je veľkou pýchou šamorínčanov. Kostol a kláštor spojený s ním bol dokončený v roku 1778 a slúžil rádu paulánov. Dnes je už kostol od budovy vtedajšieho kláštora oddelený a funguje samostatne. Nadšenci architektúry ale samozrejme aj veriaci si tu môžu vychutnať pohľad na nádherne prvky kostola z neskorého baroka. Tento kostol sa riadi medzi najozdobnejšie na Žitnom ostrove a to hlavne vďaka hlavnému oltáru spolu so štyrmi vedľajšími a vďaka stropným freskám. Ohúrený ostanú aj maliari, keďže umenie, ktoré nájdeme na stenách kostola je naozaj jedinečné. 
Ak ste nadšencami kostolov, nezabudnite navštíviť aj evanjelický kostol, kalvínsky ale aj synagógu, ktorá sa nachádza v Šamoríne.

Budova koruny
Veľkou novinkou aj pre turistov ale aj pre šamorínčanov je práve budova koruny, ktorá bola postavená ako kláštor spojený s kostolom Nanebovzatej Panny Márie. Dnes však táto budova je zrekonštruovaná a má nové využitie. Od 25.júna bude budova dostupná verejnosti a okrem iného tu bude aj múzeum. Ľudia si tu budú môcť aj mimo iného pozrieť nálezy, ktoré táto budova niekoľko storočí ukrývala. Mimo toho sa tu budú konať aj koncerty, workshopy, rokovania a výstavy.

X-bionic
Týmto fenoménom sa Šamorín preslávil po celom Slovensku. Obrovský rezort ponúka za normálnych okolností veľmi veľa možností. Samozrejme jeho otvorenie a fungovanie momentálne závisí od platných opatrení. Za bežných okolností môžete navštíviť vodný svet rezortu, využiť možnosť wellnesu a masáží, ale navštíviť aj kino či reštaurácie. Nachádzajú sa tu aj stajne a jazdecká škola. Zároveň tu nájdete aj posilňovňu a aj bowlingové dráhy.

Ak máte záujem navštíviť mesto, v ktorom si viete aj oddýchnuť ale zároveň sa nebudete nudiť, Šamorín je pre vás. Nachádza sa tu aj veľké množstvo reštaurácií, v ktorých sa viete nájdete skvelé jedlo za rozumnú cenu.
Veľkou novinkou pre turistov bude aj turistická kancelária, ktorá sa bude nachádzať v budove Koruny na námestí Šamorína. Táto kancelária bude turistom pomáhať nájsť tie najlepšie miesta v Šamoríne, zúčastniť sa zaujímavých podujatí a prežiť tu krásne zážitky!

Najlepšie miesta pre turistov v Šamoríne
Najlepšie miesta pre turistov v Šamoríne
Najlepšie miesta pre turistov v Šamoríne
Najlepšie miesta pre turistov v Šamoríne
Najlepšie miesta pre turistov v Šamoríne
Najlepšie miesta pre turistov v Šamoríne
Najlepšie miesta pre turistov v Šamoríne
Copyright © 2024 Šamorínčan