štvrtok, 23. máj. 2024
OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Najkrajší deň mladosti – stužková

9.12.2019, 12:29
HASOŠ

Hovorí sa, že najkrajšou spomienkou na strednú je stužková. Predchádzajú jej síce mesiace nekonečných príprav, ale konečný výsledok vyváži aj niekoľkomesačnú námahu.

Práve prelom novembra a decembra sa nesie v znamení stužkových slávností. Na Súkromnej hotelovej akadémii a Súkromnej SOŠ spotrebných družstiev Jednota Šamorín sa oficiálna časť stužkovania maturantov konala pre všetky triedy spoločne vo veľkej sále  Mestského domu kultúry Šamorín. V tento večer sa z dievčat stali krásne mladé dámy a z chlapcov hotoví elegáni. Budúci maturanti prežívali svoj večer naplno, samozrejme, aj istou dávkou stresu a adrenalínu. 

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Očakávané chvíle tohto večera však neboli len pre maturantov, ale aj pre hrdých rodičov, starých rodičov, priateľov a známych. Úderom piatej hodiny sa slávnostná časť mohla začať. Po krátkom programe v podaní akordeónového dua žiakov ZUŠ Štefana Németha Šamorínskeho, do sály vošli najprv študenti hotelovej akadémie a po nich aj študenti SOŠ sprevádzaní svojimi triednymi profesorkami.

Riaditeľka oboch škôl, Ing. Eva Hudek, predniesla slávnostný príhovor v ktorom zdôraznila možnosti a príležitosti, ktoré slobodná krajina ponúka pre šikovných mladých ľudí. Po pokrstení stužiek sa samotný akt stužkovania mohol začať. Zástupca študentov sa počas večera nezabudol poďakovať všetkým učiteľom, majstrom, vychovávateľkám, ale aj rodičom za ich starostlivosť, vzdelávanie a výchovu. Oficiálnu časť stužkovej slávnosti symbolicky ukončila študentská hymna.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Krátko po šiestej sa preplnené parkoviská v okolí kultúrneho domu zrazu vyprázdnili a na niekoľko dlhých minút sa paralyzovala premávka. Nedočkavým hosťom aj študentom poriadne vytrávilo a každý sa tešil na zábavu okorenenú programom a slávnostnou večerou. Ostáva veriť, že študenti zvládnu čas do maturít s rovnakým nasadením ako prípravu svojej stužkovej a za zeleným stolom dokážu, že roky na strednej neboli zbytočné. K tomu je však potrebná pevná vôľa, usilovnosť  a snaha niečo dosiahnuť.

Veľa šťastia maturanti!

 

Copyright © 2024 Šamorínčan