štvrtok, 25. júl. 2024
X-BIONIC INDOOR MASTER 2017

Na X-BIONIC® INDOOR MASTER sa predstaví svetová jazdecká elita

9.11.2018, 03:19
Oznam

Na X-BIONIC® INDOOR MASTER sa predstaví svetová jazdecká elita. Zo Slovákov aj Bronislav Chudyba.

Jazdec švajčiarskeho tímu a strieborný medailista z tohtoročných Svetových jazdeckých hier v Tryone Martin Fuchs bude patriť medzi hviezdy X-BIONIC® INDOOR MASTER. Podujatie sa bude konať od 9. do 11. novembra 2018 v x-bionic® sphere v Šamoríne.

Martin Fuchs

                                                                                Martin Fuchs

V jednej z najväčších vnútorných jazdeckých hál v Európe sa predstaví 130 medzinárodných jazdcov, ktorí budú súťažiť v kategóriách CSI2* a CSI4*. Vyvrcholením podujatia bude Grand Prix v kategórii CSI4 * v nedeľu 11. novembra s dotáciou 92 000 €, ktorej partnerom je spoločnosť Energochemica.

V súčasnosti desiatka vo svetovom rebríčku Fuchs bude reprezentovať Švajčiarsko spolu so svojou kolegyňou z Tryonu Janikou Sprunger a ďalšími top švajčiarskymi jazdcami Wernerom Muffom a Piusom Schwizerom.

X-BIONIC® INDOOR MASTER privíta jazdcov z 20 krajín z celého sveta. Nebude medzi nimi chýbať ani Henrik von Eckermann, ktorý skončil druhý so švédskym tímom na Svetových jazdeckých hrách v Tryone, najznámejšie nemecké jazdkyne: bronzová medailistka z Olympijských hier a zároveň prvá žena, ktorá bola na čele svetového rebríčku Meredith Michaels-Beerbaum, a účastnícka dvoch OH Katharina Offel. Na domácej pôde budú Slovensko v kategórii CSI4 * reprezentovať Andrej Hollý, Marián Štangel, Michal Žák, Sára Štangelová a účastník Svetových jazdeckých hier Bronislav Chudyba.

Bronislav Chudyba

                                                                             Bronislav Chudyba

Medzi ďalšie svetové mená patrí víťaz Rolex Grand Prix Sameh El Dahan z Egypta, účastník Svetových jazdeckých hier William Whitaker z Veľkej Británie, a olympijský víťaz a majster sveta Jeroen Dubbeldam z Holandska.

Kategória CSI2* je určená len pre 60 jazdcov, pozvaných organizačným výborom. Skákať sa bude cez prekážky vo výške 1,15 m až 1,45 m. Jazdci si rozdelia výhru 41 200 €. Body z Grand Prix sa započítavajú do FEI Longines Ranking.

Kategória CSI4* je vyhradená pre maximálne 70 jazdcov s dotáciou 92 100 € v Grand Prix.

 

 

 

Copyright © 2024 Šamorínčan