štvrtok, 20. jún. 2024
Na sčítanie máte už len pár dní

Na sčítanie máte už len pár dní

26.3.2021, 07:46
Oznam

Historicky prvé plne elektronické sčítanie obyvateľov sa začalo 15. 2. 2021 a skončí sa 31. 3. 2021. Od jeho začiatku sa elektronicky sčítalo 74 % obyvateľov.

Sčítanie sa tento rok uskutočňuje výhradne elektronicky, pričom stačí vyplniť jednoduchý formulár na internetovej stránke www.scitanie.sk alebo využiť mobilnú aplikáciu pre operačné systémy Android a iOS s názvom SODB 2021.

V Trnavskom kraji je nateraz sčítaných takmer 77 percent obyvateľov. Šamorín patrí k mestám s nadpriemerným podielom obyvateľov na sčítaní. Doteraz sa u nás sčítalo skoro 80% obyvateľov.

 Asistované sčítanie sa uskutoční od 1. apríla do 31. októbra, v priebehu šiestich týždňov – presný termín bude určený v závislosti od pandemickej situácie.

Počas tejto fázy budú mať naši obyvatelia možnosť navštíviť kontaktné miesta vytvorené na prízemí Mestského úradu a v priestoroch Mestskej knižnice Zsigmonda Zalabaiho, kde im vyplnením formulára pomôžu asistenti. Obyvateľ môže telefonicky požiadať o mobilného asistenta, ale len v prípade, že je ťažko chorý alebo telesne postihnutý. Ten ho po dohodnutí presného termínu navštívi priamo doma. Mobilní asistenti budú povinní preukázať sa platným dokladom.

Copyright © 2024 Šamorínčan