utorok, 19. okt. 2021 - Kristián
TTSK

Na regionálny rozvoj vyčlenil Trnavský kraj pol milióna eur

9.10.2020, 12:00
TASR

Výzva je zameraná na podporu projektov, ktoré zvyšujú atraktivitu územia kraja, čím prispievajú k rozvoju zážitkového turizmu, hovorí zastupiteľstvo kraja.

Trnavský samosprávny kraj (TTSK) vyčlenil na podporu regionálneho rozvoja v nasledujúcom roku pol milióna eur. Podávať žiadosti je možné elektronicky do 30. novembra. Medzi oprávnených žiadateľov patria miestne akčné skupiny, oblastné organizácie cestovného ruchu, občianske združenia či neziskové organizácie. Informoval o tom predseda TTSK Jozef Viskupič.

Zastupiteľstvo TTSK rozhodlo o vyhlásení výzvy na podávanie žiadostí na podporu regionálneho rozvoja v roku 2021 na zasadnutí v závere septembra. V grantovej schéme je na tento účel vyčlenených spolu 500.000 eur, pričom výška dotácie sa pohybuje od 3000 do 50.000 eur. "Výzva je zameraná na podporu projektov, ktoré zvyšujú atraktivitu územia kraja, čím prispievajú k rozvoju zážitkového turizmu. Aj touto formou chceme pomôcť subjektom pôsobiacim v oblasti cestovného ruchu, ktoré sú aktuálne ťažko skúšané koronakrízou," uviedol Viskupič. Cieľom je tiež zviditeľniť producentov regionálnych produktov a rozšíriť ich rady. Podporu je možné získať aj na obnovu a zavedenie turistického a cykloturistického značenia, vývoj mobilných aplikácií, na propagáciu a zveľadenie kultúrneho dedičstva.

Vďaka dotácii z minuloročnej výzvy bol zatraktívnený napríklad rekreačný areál Kunovskej priehrady. V členských obciach Miestnej akčnej skupiny Stará Čierna voda boli vybudované detské ihriská a vonkajšie športoviská. V najnavštevovanejších športových a voľnočasových rezortoch na Žitnom ostrove pribudli informačno-komunikačné totemy, na hradoch Korlátko a Dobrá voda bol uskutočnený archeologický výskum. S podporou TTSK bola tiež zrekonštruovaná časť kaštieľa v Jablonici.

Copyright © 2021 Šamorínčan