nedeľa, 21. júl. 2024
Na Malých Košariskách blokuje prístup k vode na čierno postavený plot

Na Malých Košariskách blokuje prístup k vode na čierno postavený plot

12.7.2019, 13:07
red, pluska.sk
pluska.sk

Pri obľúbenom jazere Malé Košariská, ktoré sa nachádza v blízkosti Bratislavy, vládne poriadne dusná atmosféra. Zo dňa na deň totiž hneď vedľa pláže vyrástlo oplotenie, ktoré blokuje prístup k vode. Proti tomu sa búria nielen návštevníci vyhľadávaného jazera, ale aj starosta obce.

Článok priniesol web pluska.sk.

Čiernu stavbu postavili majitelia pozemku počas jedného dňa. Divil sa tomu aj starosta obce Dunajská Lužná. “Je to čierna stavba. Dal som podnet na Okresný úrad pre životné prostredie. Máme podozrenie, že ide aj o porušenie zákona o znečistení vody, nakoľko sú pneumatiky z oplotenia aj vo vode," povedal Štefan Jurčík, starosta Dunajskej Lužnej.

Starosta Jurčík pre noviny Šamorínčan uviedol, že zo seneckého okresného úradu ešte nedostal odpoveď na podnet. “následne, po porade s právnym oddelením hodláme podať podnet na prokuratúru,” dodal Jurčík.

Screenshot 2019-07-11 at 17.00.09

Oplotenie pritom neobmedzuje len ľudí, ktorí sa chcú v jazere okúpať. Ďalším problémom je aj to, že vodná plocha je uznaným rybárskym revírom. Na zamedzenie prístupu k vode teda majú ťažké srdce aj rybári.

"Týmto oplotením sa taktiež znemožňuje vstup na ďalšie parcely, ktoré sú za pozemkom," uviedol ešte Jurčík.

Návštevníci pláže boli taktiež v šoku. Tí, ktorí sa na pláž pravidelne vracajú, si oplotenie všimli hneď po príchode na pláž. A práve kvôli nemu sa sem viacero z nich nechystá vrátiť!

"Vyzerá to tak, že sem už viackrát neprídeme. Je nám to ľúto, lebo sa tu môžu okúpať aj deti a máme malú vnučku," rozhorčoval sa pán Peter (69).

Nahnevaní boli aj iní návštevníci, ktorých sme stretli na pláži.

"Nechápem, ako si niekto môže privlastniť vodu. Veď tá patrí štátu! Myslím si, že mu nešiel kšeft, tak sa nahneval a dal si pozemok oplotiť. Už sem neprídeme. Som tu poslednýkrát," povedal nám Anton (80). Pridala sa k nemu aj ďalšia návštevníčka pláže. "Voda je perfektná, preto nám to je ľúto. Cítime sa tu ako pri mori," vyjadrila sa pre Plus JEDEN DEŇ Valéria (75).

 

Copyright © 2024 Šamorínčan