štvrtok, 28. mar. 2024
Na koniec cenná remíza

24.5.2021, 07:48

V poslednom kole v Podbrezovej sme vydolovali bod po remíze 1:1 a potvrdili konečnú 6. priečku v druholigovej sezóne 2020-2021.

Od úvodu sme sledovali svižné tempo na oboch stranách, hoci bez výraznejšej šance. Tú prvú na našej strane mal Rymarenko, ktorú aj premenil, keď sa rýchlonohý Appiah uvoľnil na pravom krídle, poslal prihrávku do stredu šestnástky a náš strelec nezaváhal. Domáce mužstvo následne prebralo taktovku a hrozilo po krídelných akciách, v prvom polčase sa im však z viacerých nádejných situácií nepodarilo skórovať.

Do druhého polčasu prišli domáci ešte s väčšou vervou a na bránu debutanta Attilu Horvátha sa valila akcia za akciou. Gólman, ktorý s futbalom začínal práve ŠTK Šamorín, viackrát tím podržal. Desať minút pred koncom išiel Naphtha Appiah videl červenú kartu, po čom sa ešte vystupňoval tlak súpera, z čoho rezultoval pokutový kop – 1:1. Záverečný tlak domácich gól nepriniesol, a tak po remízovom výsledku ŠTK Šamorín zakončil sezónu na 6. priečke.

Vojtech Balla, asistent trénera: “Vedeli sme, že nás čaká veľmi kvalitné mužstvo, svedomito sme sa pripravovali na zápas. Je škoda, že sme v závere prišli o dva body, pretože je to už tretí zápas po sebe, v ktorom sme body stratili v úplnom závere. Napriek tomu, chcem poďakovať hráčom za ich výkon. Bod z Podbrezovej berieme.”

FK Železiarne Podbrezová – ŠTK Šamorín (0:1)

Góly: 84. Breznaník (11m) - 18. Rymarenko

Žlté karty: Kováčik, Godál, Kukoľ - Stašík, Appiah, Horváth, Mezovský, P. Nagy

Vylúčený: 80.Appiah

Rozhodoval: Sučka,

ŠTK Šamorín: Horváth – Pančík, Oikonomou, Stašík, Bogi – P. Nagy, Jančo (84. Pinte), Rymarenko (74. Leginus) – Appiah , Boateng (90. Bondi), Švec (46. Mezovský)