nedeľa, 21. júl. 2024
stkrekonstrukcia

Na futbalovom štadióne v Pomlé sa usilovne pracuje

21.5.2020, 06:59
Jakub

Ako sme už predtým informovali, vedenie futbalového klubu sa rozhodlo využiť prestávku vo futbalových súťažiach na zveľadenie tréningových plôch areálu v Pomlé.

Vylepšením prešlo najprv zadné ihrisko, ktoré využíva na tréningový proces najmä mládež, kompletnou rekonštrukciou ešte stále prechádza aj stredná plocha.

Po vymeraní presných rozmerov nového ihriska (105m x 65 m), došlo k odfrézovaniu trávnika, odstráneniu predošlého oplotenia, ako aj škvárového podkladu pod trávnatou plochou. Nemalú zásluhu na rekonštrukčných prácach mali a ešte stále majú, napriek tomu, že už druhý týždeň prebieha skupinový tréning, hráči A tímu. Tí sa v skupinkách po dvoch striedali každý deň, aby priložili ruku k dielu a vylepšili tréningové podmienky, nielen pre seba, ale aj pre našu mládež.

Obrovskou podporou pre realizáciu spomínaných prác sú naši partneri, ktorí nás ani v zlých časoch neopustili. V úvodných fázach rekonštrukcie nám mechanizáciou vypomohla spoločnosť Bala a.s., dlhoročný a stály partner klubu. Laserové zarovnanie plochy, ako aj odfrézovanie trávnika mala na starosti spoločnosť ENGO, ktorá zastrešuje celú rekonštrukciu. V uplynulom týždni náš ďalší dlhoročný podporovateľ, spoločnosť Bugár s.r.o., sprevádzkoval umelú závlahu pod ihriskom a spoločnosť Stav-shop zo Štvrtka na Ostrove nás podporila dodávkou stavebných materiálov, využitých pri rekonštrukcii.

V nasledujúcom týždni je naplánovaná dodávka piesku a zarovnanie povrchu, po ktorom sa tréningová plocha môže začať zelenať. Už v lete tak budú môcť mládež i seniori ŠTK Šamorín využívať na tréningový proces ďalšiu vysokokvalitnú plochu, za čo patrí poďakovanie všetkým zúčastneným i podporovateľom z radov sponzorov. Ďakujeme!

Hajrá Somorja!

Prevzaté zo stránky stksamorin.sk. Pôvodný článok - tu.

Copyright © 2024 Šamorínčan