nedeľa, 14. apr. 2024
Možnosť kvalitnej rehabilitácia len pár kilometrov od nášho mesta

Možnosť kvalitnej rehabilitácia len pár kilometrov od nášho mesta

27.8.2021, 15:20
Mirtil Lépesová

V okolí nášho mesta Šamorín sa nachádza zariadenie pre regeneráciu a rekondíciu pohybového systému Expert4Cast Rehab. Toto zariadenie funguje od marca roku 2019 v zdravotnom stredisku v Hornom Bare. 

Pre potencionálnych klientov môže byť toto zariadenie veľmi lákavé vďaka skúsenostiam pracovníkov v zahraničí. Zariadenie aplikuje iný spôsob práce s klientami a efektívnejšie využívanie vedomostí a bohatých pracovných skúseností  v prospech klienta. Hlavnou fyzioterapeutkou zariadenia je Mgr. Zuzana Sarker, ktorá má dlhoročnú odbornú prax na viacerých pracoviskách na Slovensku a dokonca aj v Saudskej Arabii.

Klienti takýto typ rehabilitácie vyhľadávajú pre rôzne bolesti svalov, kĺbov, neurologického či traumatologického pôvodu, pre chybné držanie tela a s ním spojené následné problémy, vrátane bolestí  hlavy, migrény. Odborníci v tomto zariadení pomáhajú klientom s problémami koordinácie pohybu, ako dôsledok poškodenia nervového systému, nesprávnych pohybových stereotypov alebo obmedzenia pohybu v kĺboch po operáciách.  

rehabilitácia

Klienti si môžu vybrať z rôznych služieb, ktoré toto zariadenie ponúka. Medi nimi je aj reflexná terapia, fyzioterapia detí, prevencia úrazov a funkčná rehabilitácia, fyzioterapia po náhlej cievnej mozgovej príhode ale aj pooperačná fyzioterapia a mnoho ďalších. Samozrejme, zariadenie má aj svoju webstránku, kde si tieto služby môžu potencionálni klienti presne zistiť.  

Toto zariadenie je určené pre všetky vekové kategórie. U novorodencov a detí v dojčenskom veku  pracujú zamestnanci na základe vedomostí o psychomotorickom vývoji, okrem iného poskytujú aj známu Vojtovu reflexnú terapiu. 

rehab1

V dnešnej pandemickej situácií si mnohí z nás robíme starosti hlavne o to, aby sme sa na rôznych vyšetreniach či liečeniach nenakazili dnes už veľmi známym korona vírusom. Toto zariadenie dodržiava protipandemické podmienky a samotní klienti prichádzajú len na dohodnuté termíny a nedochádza ku stretnutiam rôznych klientov. Zariadenie poskytuje 25 a 50 minútové sedenia, ambulantnou formou, o ich počte sa vopred dohaduje na vstupnej konzultácii, ktorá je veľmi dôležitá pre oboznámenie sa s problémami klienta a zhodnotenie jeho cieľov. 
 

Copyright © 2024 Šamorínčan