nedeľa, 19. máj. 2024
Mladá žena v Šamoríne zaútočila na policajnú hliadku

Mladá žena v Šamoríne zaútočila na policajnú hliadku

25.10.2021, 15:49
KR PZ Trnava

Policajti zo Šamorína boli, cez víkend, privolaní k miestnemu nočnému baru, kde malo dochádzať k rušeniu nočného pokoja. Nakoniec museli pacifikovať mladú útočníčku, ktorá si „zarobila“ na riadny problém.  

Policajnú hliadku požiadala o súčinnosť, v sobotu skoro ráno, mestská polícia. Počas toho, ako sa policajti rozprávali so 42 ročnou ženou, im jej 19 ročná dcéra vulgárne nadávala. Dôvodom mal byť údajný útok na jej brata, ešte pred príchodom polície. Dievčina zrazu vykročila spoza bezpečia matkinho chrbta a zovretou päsťou trafila do tváre člena hliadky. Na výzvy, aby sa upokojila a prestala byť agresívna nereagovala. Neustále hliadke nadávala a snažila sa ich ďalej napádať. Policajti boli nútení ju spacifikovať a nasadiť jej putá. Následne ju eskortovali na policajné oddelenie. Pri útoku policajt utrpel zranenie, ktoré si vyžiadalo jednorazové ošetrenie.   

Vyšetrovateľka z Dunajskej Stredy obvinila mladú ženu z prečinu útoku na verejného činiteľa. Policajti ju riešili v tzv. superrýchlom konaní  a dnes sa postavila pred sudcu.

Páchateľovi takéhoto útoku môže, v zmysle zákona, hroziť trest odňatia slobody na 1 až 5 rokov.

Copyright © 2024 Šamorínčan