sobota, 13. júl. 2024
Míting PTS v Šamoríne bude 2. júna, opäť so strieborným štatútom

Míting PTS v Šamoríne bude 2. júna, opäť so strieborným štatútom

4.11.2020, 05:00
TASR

Atletický míting PTS v Šamoríne bude mať aj v roku 2021 strieborný štatút. Zachová si tak kvalitatívnu úroveň z uplynulej sezóny.

Už 56. ročník podujatia je na programe 2. júna 2021. „Zhodli sme sa, že v prihláške požiadame takisto ako v tomto roku o strieborný štatút. Hlavný dôvod je, že naši najlepší a nádejní olympionici tak budú mať možnosť získať do tokijskej kvalifikácie viac bodov," povedal v rozhovore pre atletika.sk generálny sekretár Slovenského atletického zväzu a zároveň riaditeľ mítingu Vladimír Gubrický.

Péteeska sa pre pandémiu koronavírusu v tomto roku napokon konala 11. septembra, no opäť sa vráti do obdobia neskorej jari.

„Uvažovali sme aj o iných termínoch, ale vzhľadom na to, že sa vynárali kolízie s hokejovými MS i futbalovým európskym šampionátom, zvolili sme napokon 2. jún. Inak by sme míting len veľmi ťažko dostali do televízneho vysielania. Našou snahou bude získať na šamorínsky míting viacero popredných atlétov, ktorí sa zároveň zúčastnia na Kusociňského memoriáli v poľskom Chórzowe 30. mája," vysvetlil Gubrický.

Copyright © 2024 Šamorínčan