nedeľa, 21. júl. 2024
Mestský krízový štáb dnes prijal ďalšie opatrenia

Mestský krízový štáb dnes prijal ďalšie opatrenia

17.3.2020, 18:39
Mesto Šamorín

Dnes doobeda sa na radnici konalo tretie zasadnutie mestského krízového štábu, ktorý v záujme zastavenia šírenia epidémie koronavírusu prijal ďalšie opatrenia.

(Zasadnutie sa uskutočnilo v čase, keď ešte nebolo známe, že traja obyvatelia nášho mesta by mali byť infikovaný koronavírusom. - poz. redakcie)

Šitie rúšok a ich distribúcia
Mestský úrad 16. marca zverejnil výzvu, že hľadá dobrovoľníkov na šitie rúšok. Prihlásilo sa devätnásť osôb, ktorým aj touto cestou ďakujeme za ponúknutú pomoc. Zamestnanci úradu im po dohode dodali materiál, rúška sa teda už šijú. Dobrovoľníci mestského úradu rúška rozdajú najprv seniorom nad 80 rokov, nasledovať budú vekové kategórie 75+, 70+ atď. Cieľom samosprávy je poskytnúť každému dôchodcovi rúško. Dobrovoľníci rúška doručia do poštovej schránky, preto seniorov žiadame, aby si kontrolovali svoje schránky. Rúška budú doručené v druhej polovici tohto týždňa, najneskôr začiatkom budúceho týždňa. Mestský úrad objednal ďalších niekoľko tisíc rúšok od externých dodávateľov, ktoré po doručení ihneď rozdá.
Doručenie potravín seniorom odkázaným na pomoc
Vedenie mesta rieši nákup potravín pre seniorov odkázaným na pomoc s vedením Coop Jednota. V zmysle dohody mestskí dobrovoľníci dvakrát do týždňa nakúpia pre seniorov odkázaným na pomoc potraviny a doručia im ich domov. Objednávky prijíma mestský úrad na telefónnom čísle 031-5900 411. Veľké nákupy však nie je možné urobiť, tovar sa bude nakupovať len v predajni Jednota na Mestskom majeri. Za zakúpený tovar vopred zaplatí samospráva, následne ho vyúčtuje objednávateľovi. Naďalej vás žiadame, že podľa možností pomôžte vašim starším príbuzným a susedom s nákupom najpotrebnejších vecí.

Zatvoria sa mestské detské ihriská
Krízový štáb nariadil zatvorenie mestských detských ihrísk, informačné tabule budú rozmiestnené čoskoro. Obyvateľov žiadame, aby ihriská už nevyužívali, dodržiavanie nariadenia bude kontrolovať mestská polícia.

Produkujme menej odpadu!
Epidémia bude mať skôr či neskôr dopad aj na odpadové hospodárstvo, vrátane odvozu odpadu. Krízový štáb žiada obyvateľov, aby produkovali čo najmenej odpadu, selektovali ho a venovali zvýšenú pozornosť udržiavaniu poriadku okolo kontajnerov. Týka sa to aj mestských zberných dvorov, ktoré sú naďalej otvorené.

Za pochopenie ďakujeme!

Copyright © 2024 Šamorínčan