pondelok, 4. mar. 2024
pes

Mesto reaguje na psie exkrementy zvýšeným policajným dozorom

22.1.2020, 16:04
Slávka Gáborová
Pixabay

Mesto na svojej stránke uviedlo, že v našich uliciach je čoraz viac psích extrementov. A tento problém je vypuklejší v zime, keď psie výkaly nezakrýva tráva. Podľa mesta to nie je len estetický, no najmä zdravotný problém.

„S cieľom problém vyriešiť, bude mestská polícia v budúcnosti venovať väčšiu pozornosť kontrole dodržiavania príslušných predpisov a voči tým, čo ich ignorujú, budú konať v rámci svojich kompetencií,“ píše sa na stránke mesta.

Situácia je naozaj nepríjemná, niekedy sa po našich trávnikoch ani nedá prejsť bez toho, aby ste do niečoho nevstúpili. Na druhej strane som si všimol, že väčšina psíčkarov ktorých stretávam, bez problémov po svojom miláčikovi uprace.

Psie výkaly sú nebezpečné

Odhaduje sa, že 1 gram psieho odpadu môže obsahovať 23 miliónov fekálnych koliformných baktérií, o ktorých je známe, že spôsobujú kŕče, hnačky, črevné ochorenia a vážne ochorenia obličiek u ľudí. Môže taktiež spôsobovať kampylobakteriózu, e. coli, giardiu, parvovirózu, pásomnice, škrkavky, salmonelu či kokcídie. Niektoré z týchto baktérií sa môžu udržiavať v pôde celé roky.

Copyright © 2024 Šamorínčan