piatok, 24. máj. 2024
prazdna skola

Mesto pripravuje testovanie, aby mohlo spustiť druhý stupeň základných škôl

16.12.2020, 12:30
www.samorin.sk

Vláda spolu s odborníkmi a epidemiológmi prijala finálne opatrenia,  ktoré budú platiť od 21. decembra 2020 minimálne tri týždne. „Cieľ je taký, aby sme každý jeden okres otvorili z lockdownu až vtedy, že bez akéhokoľvek strachu budeme môcť deti pustiť do škôl bez testovania,“ uviedol premiér Igor Matovič.  Ak návrat do škôl bude naďalej podmienený v zmysle §1 odsek (1) Vyhlášky č. 32 ÚVZ SR, ktorou sa nariaďujú opatrenia pri ohrození verejného zdravia k preukazovaniu sa negatívnym výsledkom testu na ochorenie COVID-19 pred vstupom do priestorov škôl, samospráva mesta Šamorín je pripravená po skončení opatrení zabezpečiť zázemie pre testovanie a návrat do škôl aj pre žiakov druhého stupňa.

Plánovaný termín testovania je 9. a 10. januára 2021 a bolo by realizované v priestoroch Základnej školy Mátyása Korvína (aj pre ZŠ Mliečno) a Základnej školy Mateja Bela, kde by boli vytvorené dve odberné miesta.

Ihneď po testovaní, ešte 10. januára 2021 samospráva mesta zabezpečí ozónovú dezinfekciu priestorov škôl, aby na druhý deň sa mohla začať výučba.

Žiadame rodičov žiakov druhého stupňa našich základných škôl, aby v prípade, že v rámci zisťovania záujmu budú oslovení, sa jednoznačne vyjadrili k tomu, či majú záujem o testovanie a spustenie výučby na druhom stupni ZŠ. Zároveň ich prosíme o súčinnosť pri zabezpečovaní potrebného počtu zdravotného (t. j. schopného odoberať vzorky alebo vyhodnocovať výsledok testov) personálu.
Ďakujeme za pochopenie a spoluprácu.

Copyright © 2024 Šamorínčan