streda, 19. jún. 2024
Mesto dá otestovať zamestnancov Ambrózie, opatrovateľky aj bezdomovcov

Mesto dá otestovať zamestnancov Ambrózie, opatrovateľky aj bezdomovcov

29.4.2020, 09:58
samorin.sk

Samospráva nášho mesta sa rozhodla dať otestovať na ochorenie COVID-19 zamestnancov pracujúcich v mestskom zariadení Domov dôchodcov Ambrózia, opatrovateľky, ktoré sa v teréne venujú starostlivosti o najzraniteľnejšie skupiny obyvateľov a bezdomovcov žijúcich na území Šamorína.

V Ambrózii pracuje 21 zamestnancov, kým opatrovateliek je 13; bezdomovcov by malo byť testovaných 5. Testovanie sa uskutoční vo štvrtok, 30. apríla 2020 a vykoná ju Medirex Group.
„Hľadali sme všetky dostupné možnosti, ako otestovať našich zamestnancov pracujúcich v prvej línii, zároveň sme považovali za potrebné testovanie vykonať aj medzi ľuďmi, ktorí prakticky žijú na ulici, avšak využívajú služby mestskej nocľahárne. Výsledky budeme mať do dvoch dní“, ozrejmil primátor mesta Csaba Orosz, ktorý ešte dodal, že mesto to bude stáť 2730 €.
Laboratóriá Medirex na diagnostiku koronavírusu zaviedli metódu real time PCR, ktorá je používaná celosvetovo. Používaný test sa zameriava na prítomnosť ribonukleovej kyseliny vírusu SARS-CoV-2, ktorý spôsobil pandémiu.

Copyright © 2024 Šamorínčan