nedeľa, 1. aug. 2021
park_Billa

Mesto chce postaviť nový skatepark pri Bille

16.8.2019, 13:54
Vladimír Gábor
Ľubica Cviková, Google maps, Google earth

Osobnej odpovede sa nedočkala, no mesto aspoň reagovalo. Šamorínčanka Ľubica Cviková uverejnila v stredu 14. augusta na stránke Šamorínčan/ Somorjai.sk svoj blog, v ktorom popisovala katastrofálny stav skateparku, ktorý vyhľadávajú cez prázdniny desiatky detí. Dúfala, že jej článok vyvolá záujem a konečne sa v tejto veci pohne dopredu.

Skatepark existuje v Pomlé pri futbalovom ihrisku už päť rokov. Stál nemálo peňazí a už od jeho otvorenia ho sprevádzajú veľké problémy. Nachádza sa mimo centra a nik naň nedohliada. Skejteri ho z času na čas upratali a aj s pomocou mesta reparovali. To však nepomohlo. Skatepark je momentálne v absolútne nevyhovujúcom stave.

Istá skupina šikovných tínedžerov pritom už dva roky rokuje s mestom a chce dosiahnuť, aby bol v našom meste funkčný skatepark, ktorý by deti bavil.

Blog pani Cvikovej (blogy na našej stránke sú otvorené) vzbudil veľký záujem a odozvu verejnosti. Tak ako ona aj stránka Šamorínčan/ Somorjai požiadala vedenie mesta o reakciu. Tá nebola poskytnutá, no na mestskej stránke bolo publikované vyhlásenie primátora Csabu Orosza.

67947157_749590585496762_7248769055971082240_n

Uviedol v ňom, že samospráva si uvedomuje stav skateparku, ktorý bol poškodený pravidelným používaním a čelil útokom vandalov. Podľa jeho slov mesto po diskusiách s komunitou miestnych skejterov pristúpi k financovaniu opravy športoviska, ktorú zrealizujú samotní členovia komunity. Z jeho ďalších slov však vyplýva, že skatepark v Pomlé je odsúdený na zánik, keďže mesto nemá kapacity, ktoré by zabezpečili jeho stráženie.

,,Namiesto toho plánujeme spomínané športové zariadenie premiestniť do mesta, na miesto, kde hluk spojený so športovou činnosťou nebude vyrušovať obyvateľov. Ako vhodné riešenie sa ponúka vytvorenie mládežníckeho parku medzi parkoviskom predajne Billa a mestskou knižnicou…Skatepark by mal byť umiestnený v jeho centrálnej časti, na realizáciu budem dohliadať osobne,“ uviedol primátor Csaba Orosz.

Súvisiace články:

Otvorený list samospráve: Na tomto ihrisku sa hrajú naše deti

Partia kamarátov túži po dobrom skateparku. Veria, že sa im tento sen splní 

Pomôžte chalanom. Hlasujte za skatepark

Čo si myslíte? Je možné docieliť, aby nedochádzalo k devastácii terajšieho skateparku?

Je možné prebudovanie či vylepšenie terajšieho skateparku („veľká vzdialenosť“ od centra mesta) alebo je lepšie ho nanovo vybudovať na priestranstve medzi Billou a mestskou knižnicou (ľahšie dostupné väčšiemu počtu detí)?

skatepark

 

Copyright © 2021 Šamorínčan