sobota, 20. júl. 2024
Mesto chce modernizovať knižnicu a kultúrny dom

Mesto chce modernizovať knižnicu a kultúrny dom

11.11.2021, 09:10
www.samorin.sk

Mestské zastupiteľstvo na svojom zasadnutí dňa 4. novembra 2021 odsúhlasilo dva návrhy na prípravu a podanie projektov zameraných na modernizáciu mestskej knižnice a mestského kultúrneho strediska.

Mestská knižnica v Šamoríne funguje od roku 1880. Jej vedenie a samospráva mesta sa usilujú o rozvoj knižničného fondu a modernizáciu služieb. V reakcii na aktuálnu grantovú výzvu ministerstva kultúry odsúhlasilo mestské zastupiteľstvo podanie projektu so zameraním na digitalizáciu knižnice s rozpočtom 35-tisíc eur. Vlastné zdroje mesta by z tejto sumy činili 1750 eur.

Reagujúc na ďalšiu výzvu ministerstva, zastupiteľstvo odsúhlasilo aj prípravu projektu za účelom modernizácie a zvýšenia hygienického štandardu kultúrneho domu. Projekt by okrem iného zahŕňal aj nákup zvukovej a svetelnej techniky, nábytku, inštaláciu nových dverí, výmenu častí podlahových krytín, prebudovanie hygienických zariadení na bezbariérové a obstaranie dezinfekčných zariadení. Celkový rozpočet tohto projektu by bol 210 526 eur, z čoho by mesto hradilo 10,5-tisíc eur.

Copyright © 2024 Šamorínčan