utorok, 27. feb. 2024

Medzinárodný bluesový festival SAMARIA BLUES, P.P. Band a priatelia v Šamoríne

6.9.2018, 07:36
Peter Gábor

Šamorinska skupina P.P.Band v spolupráci s Mozi clubom  a mestom Šamorín, pripravila na mesiac september bluesový festival s medzinárodnou účasťou SAMARIA BLUES ,,P.P.Band a priatelia,,.

Festival sa uskutoční v sobotu 15.9.2018 v priestoroch MOZI Clubu (staré kino).
Účasť na festivale potvrdili : BLUESWEISER (SK), Petra Börnerová trio (CZ), Török Ádám & band (HU), Sitra Achra (SK), P.P.Band blues&rock (SK), Deep Voice Group (SK)

 

Po úspešnom prvom ročníku (r.2017) s headlinerom Petrom Cmoríkom usporiadatelia pozvali vynikájúceho speváka a flautistu z Budapešti Török Ádáma so skupinou. Török Ádám nie je slovenskému publiku neznámi. Vystúpil napríklad na našom najväčšom festivale Living blues v bratislavskej Petržalke či Jazz Blues Jamboree v Nových Zámkoch. Z Českej republiky potvrdilo účasť - Petra Börnerová trio. Zaujímavosťou tohoto rodinného zoskupenia je deväťročný bubeník, ktorý má za sebou vystúpenia s Gwyn Ashtonom (Austrália) či Fedorom Frešom st. Petra  Börnerová patrí k špičke českého blues a svoju hudbu prezentuje v duchu velíkánov blues ako Keb Mo či Erich Bibb. Slovenské blues budú zastupovať okrembluesrockového P.P.Bandu (nabitého skvelými hudobníkmi) i jeho priatelia, Sitra Achra a Bluesweiser. O atmosféru v čase prestávok sa postarajú skvelí Deep Voice Group zo Šamorína. Moderovania sa zhostí Juraj Dura Turtev (Bluesweiser).

 

Mozi Club, Bratislavská 86/27, Šamorín

15.9.2018, sobota

Začiatok 17.00 hod.

 

Vstupenky v predpredaji 13€      Ticketportal

                                                         MOZI Club

Vstupenky v deň festivalu 15€

 

 

Copyright © 2024 Šamorínčan