piatok, 1. mar. 2024
maxrun_sk

Max Run 2018 Dunajská Streda

24.9.2018, 08:00
Oznam

Zábavno-obchodné centrum MAX Dunajská Streda v spolupráci s Marathon club Žitný Ostrov a Slovenským červeným krížom ťa srdečne pozýva na 3.ročník charitatívneho behu – MAX RUN, ktorý sa uskutoční dňa 30. septembra 2018.

Minulý rok sme spolu bežali za Zsolta – 16ročného chlapca, ktorý trpí svalovou dystrofiou a jeho veľkým snom bola zdravotná posteľ. Celkovo sa behu zúčastnilo 313 bežcov a pre Zsolta sa vyzbieralo až neuveriteľných 3113€. Sme neskutočne radi, že prišlo toľko milých ľudí, ktorých spájal jeden cieľ – pomôcť chlapcovi.

Tento rok by sme chceli charitatívnym behom podporiť  Tiborka – chlapca, ktorý  tiež trpí svalovou dystrofiou. Tiborko sa narodil ako krásny zdravý chlapček, ktorý je snom každého rodiča... keď mal ale 8mesiacov prestal jesť a tak sa začal kolotoč rôznych náročných lekárskych vyšetrení a po dvoch mesiacoch lekár mame oznámil krutú diagnózu ktorá znela „svalová dystrofia“. Tiborko sa pomaly vyvíjal a učil chodiť až do svojich 3rokov keď ho ale nôžky prestali poslúchať a čoraz viac strácal nad svojimi krokmi kontrolu.

Vo svojich šiestich rokoch chlapček prestal chodiť a dostal sa na invalidný vozík. Začal chodiť  do školy ako ostatné detičky  a síce ho nožičky neposlúchali ale ručičkami ešte hýbať vedel. Na vozíku ho mama vozila kam sa len dalo. Vo svojich 13rokoch si zlomil obe nohy a to ho pripútalo na posteľ skoro na rok a jeho stav sa začal rapídne zhoršovať až prišlo jedného dňa  k zastaveniu srdiečka aj dýchania a chlapca museli oživovať. Absolvoval nemocničné liečenie v Bratislave aj Dunajskej Strede a po návrate domov ostal už definitívne pripútaný k posteli, dýcha cez prístroj a mama ho krmí cez sondu.

Tiborkov stav je veľmi vážny a chodiť už  nikdy nebude  ale vieme mu pomôcť vyzbieranými prostriedkami na zabezpečenie zdravotných pomôcok a potrieb ktoré chlapec  denne potrebuje na prežitie. Na tieto účely budú venované všetky finančné prostriedky vyzbierané zo štartovného.

Prispieť môže každý účastník behu, ale aj ten kto behať nebude ale chce iba podporiť chlapca.

Čaká nás trať dlhá 2,5, 5 a 10km a pre detičky je pripravená detská trať 250m.

Atrakcie pre deti: detská  prekážková dráha SPARTAN KIDS, maľovanie na tvár a detská tombola.

Registrácia na mieste: od 8:30hod.

Štart:

09:30 – detská trať

10:00 hlavná trať ( 2,5, 5 , 10km)

Každý bežec si môže vybrať dĺžku trate, ktorú chce zabehnúť – 2,5, 5 alebo 10km.

Každý bežec bude okrem pitného režimu a občerstvenia obdarený aj poukážkami na zľavu od našich partnerov a svojím registračným číslom sa automaticky dostáva do tomboly o hodnotné ceny, ktorá sa uskutoční po ukončení behu.

Bežme spoločne pre Tiborka, ktorý behať nemôže a okrem dobrého pocitu z pohybu si doprajme aj dobrý pocit, že sme niekomu pomohli.

Copyright © 2024 Šamorínčan