sobota, 23. okt. 2021 - Alojzia
20190305_151522 (1)

Maminy so Šamorína a okolia chcú byť fit

11.4.2019, 08:06
Petra Bohuslavská
Mamičky zo Šamorína a okolia sa už viac ako mesiac pravidelne stretávajú v miestnom detskom klube, aby popracovali na svojej forme. To, že tehotenstvo a pôrod dá telu zabrať je viac ako isté. Bojovať s kilami naviac sa teda rozhodli spoločne a v prítomnosti svojich detičiek.

Neobyčajný cvičebný formát FIT MAMINA je určený pre maminy po pôrode, ktoré by radi cvičili, avšak nemajú kam na chvíľu odložiť svoje ratolesti. Preto ich berú na cvičenie spolu so sebou.

"Zatiaľ čo my maminy cvičíme, naše deti sa hrajú s hračkami pri nás alebo hopkajú s nami. Cvičíme priamo v detskej herni MC Baba klubu alebo vonku na dvore. Je to teda ideálne pre maminy aj detičky. Svoje prírastky máme stále pod dohľadom a môžeme sa venovať aj sebe."  Uviedla Petra, jedna z Fit mamičiek.

Maminy sa zameriavajú na funkčný tréning s cieľom posilniť ochabnuté svalstvo po pôrode - brušné svaly, sedacie, stehenné. Posilujú chrbtové svalstvo a zaraďujú  cviky na posilnenie panvového dna a zmiernenie diastázy, ktorá je po pôrode častým javom.

20190321_173258 (1)

"Cvičia maminy s malými babätkami aj také, ktorých detičky už veselo behajú. Cvičenia priamo medzi hračkami nám dáva priestor na to, aby sme sa aspoň na chvíľu mohli povenovať sebe. Zacvičíme si, deti sú v kolektíve a zároveň si povymieňame aj rôzne babské rady :) Je to 3 v 1," dopĺňa Petra.

Cvičenia prebiehajú v MC Baba klube Šamorín každý utorok a štvrtok v doobedňajších hodinách podľa rozpisu na facebookovej skupine Fit mamina Šamorín. Každá mamina s ratolesťou je vítaná.

Prihlasovanie prebieha v eventoch v skupine. Smelo sa pridajte.

IMG_20190405_063845 (1)
Copyright © 2021 Šamorínčan