sobota, 20. apr. 2024
ohnostroj

Mal by Šamorín zrušiť ohňostroje?

31.10.2019, 10:07
Slávka Gáborová
Pixabay

Titulok článku je provokačný :-). O možných škodlivých účinkoch ohňostrojov na životné prostredie sa však vo svete čoraz viac hovorí. Nemeckí ekológovia ich chcú dokonca úplne zakázať.

Tento problém pritom oslovil aj našich čitateľov. Veď do ankety na našej stránke sa zapojilo 247 hlasujúcich. Drvivá väčšina z nich by ohňostroje zrušila. Až 71 percent.

Snímka obrazovky 2019-10-31 o 9.53.30

A čo nato naše mesto? ,,Myslíme si, že ohňostroje, ktoré sú organizované mestom nezaťažujú životné prostredie, alebo keď áno, tak iba v minimálnej miere. Trvajú totiž iba niekoľko minút. Ovzdušie oveľa viac znečisťujú doprava a veľké zdroje znečistenia ovzdušia. Ak konanie ohňostrojov bude obmedzovať zákon, bude sa musieť sa prispôsobiť aj Šamorín,“ uviedlo mesto.

Ako sa to skončí, ukáže až čas. Možno tak ako s cirkusmi. Od 1. novembra je totiž na Slovensku zakázané verejné vystupovanie a výcvik zvierat v cirkusoch. Zákaz sa týka levov, tigrov, medveďov, primátov, slonov, žiráf, hrochov, nosorožcov a delfínov. Za porušenie zákazu hrozí pokuta do 20-tisíc eur.

Copyright © 2024 Šamorínčan