utorok, 5. dec. 2023
supekova_il

Lucia Supeková ml. je oficiálne svetová jednotka v endurance

12.1.2018, 14:24
Oznam

Reprezentantka jazdeckého klubu NAPOLI Lucia Supeková ml. (18), ktorá pôsobí v  Olympijskom tréningovom centre Slovensko v x-bionic® sphere, dosiahla úspech, ktorý v slovenskom jazdeckom športe nemá obdoby. Rok 2017 ukončila na prvom mieste v juniorskom rebríčku Young Riders World Endurance Ranking.

Vyvrcholením jazdeckej sezóny 2017 bol pre Luciu Supekovú ml. opätovný návrat do vedenia v Young Riders World Endurance Ranking 2017,  ku ktorému jej pomohli viaceré významné umiestenia v  medzinárodných súťažiach vo vytrvalostnom jazdení. V nich obsadila jedenásť prvých miest.

Úspešná slovenská jazdkyňa sa okrem iného môže pýšiť novým svetovým rekordom v dosiahnutom počte bodov za jednu sezónu – 1954 bodov. Týmto úspechom pokorila doterajšieho držiteľa svetového rekordu Constanza Laliscia o 458 bodov. Okrem toho dosiahla celkový počet odbehnutých kilometrov za sezónu 2017 - 6 452 km.

Supekova Lucia ml

 Lucia Supeková ml.: „Je to úžasný pocit, sama som prekvapená. Vedela som že budem mať viac  bodov, ale nečakala som, že sa zapíšem do histórie takýmto spôsobom. Je to úžasné.“

Úspešnú jazdeckú sezónu v roku 2017 má za sebou aj jej dvojička Michaela Supeková (18), ktorá sa dokonca v seniorskom rebríčku  Open Riders World Endurance Ranking umiestnila v  prvej desiatke na vynikajúcom 6. mieste.

Rovnako ide o reprezentantku jazdeckého klubu NAPOLI, pričom medzi jej ďalšie úspechy patrí umiestnenie na 8. mieste majstrovstiev sveta 2017 v Taliansku. Na ďalších významných medzinárodných pretekoch dosiahla  až 13 pódiových umiestnení. Obe slovenské reprezentantky sa pripravujú pod trénerskou taktovkou Maria Hoffmanna.

Supekova Michaela

Michaela Supeková: „Je to pre mňa veľký úspech, som maximálne spokojná s výsledkami. Motivuje ma to do tejto sezóny. Chcem dokončiť seniorskú elitu.“

Celkový počet odbehnutých kilometrov za sezónu 2017 v jej prípade presiahol 6 180 km.

michaela supekova 2

 

Copyright © 2023 Šamorínčan