sobota, 13. júl. 2024
Letné športy pre deti v Šamoríne 

Letné športy pre deti v Šamoríne 

28.6.2021, 14:42
Mirtil Lépesová
ZK Gladiátor

Koniec školského roka prináša študentom kopu voľného času. Pre tých najmenších je ale stále potrebné nájsť rôzne aktivity, aby ostali spokojní a aby ich rodičia nestratili nervy. Prinášame vám touto cestou tipy na letné aktivity pre vaše deti. 

ZK Gladiátor Šamorín 

Zápasenie patrí medzi veľmi obľúbené športy v našom meste a máme reprezentantov, za ktorých sa naozaj nemusíme hanbiť. Deti pri tomto športe pochopia pojem disciplína a tvrdá práca. Je to ale zároveň šport, z ktorého si odnesú veľa lekcií. ZK Gladiátor funguje celoročne, tým pádom to nie je iba letná aktivita, ale pre vaše dieťa bude prospešné, ak s týmto športom začne vtedy, keď naňho bude mať dostatok času. Pravidelné tréningy deťom prospejú nie len fyzický ale aj psychický. 
Sem môžu deti chodiť už od šiestich rokov, čo znamená že váš teraz končiaci prvák alebo prváčka si to môže vyskúšať. 

Jazdecká škola NAPOLI 

Jazdenie na koni je šport, ktorý sa páči mnohým deťom. Deti sa pri tomto športe priučia trpezlivosti a zároveň pochopia, aké dôležité a múdre vedia zvieratá byť. Pred jazdou je určite kľúčové ale vysvetliť dieťaťu, že kôň je živý tvor a tým pádom s ním treba narábať s rešpektom. Jazdecká škola NAPOLI, ktorá sa nachádza v rezorte    x-bionic® sphere je dostupná pre deti už od troch rokov. Deti môžu jazdiť na poníkovi, podľa dohody a veku na koňovi a pre začiatočníkov je aj možnosť „Lonž pre začiatočníkov“, kde sa im bude samostatne venovať priradená osoba. Na jazdu je potrebné sa vopred prihlásiť a dohodnúť si termín cez telefónne číslo, ktoré je možné nájsť na webstránke jazdeckej školy. 

Gymnastika 

V x-bionic® sphere ešte na chvíľu zostaneme, keďže v gymnastickej hale sa uskutočňujú aj kurzy pre deti a cez letné prázdniny sa detičky môžu prihlásiť na denný tábor, ktorý trvá jeden týždeň. Tu sa naši najmladší zúčastňujú na hodinách gymnastiky a potom majú aj rôzne iné aktivity, pri ktorých sa určite nebudú nudiť. Prihlásiť sa môžu deti už od piatich rokov a kurz je vhodný až do 13 rokov. Nie je teda problém, ak je tento šport pre vaše dieťa úplnou novinkou. A ak sa mu gymnastika zapáči, môžete ho prihlásiť na kurz aj počas školského roka.
Gymnastika vášmu dieťaťu pomôže ostať fit a zároveň sa naučí mnoho nových vecí o svojom tele. 

Deti sú plné energie a ani letné teplé dni ich neodradia od vyvádzania. Ak ste typ rodiča, ktorý by si chcel užiť leto a pohyb spolu s vaším dieťaťom, vieme vám poradiť. V Šamoríne je mnoho miest na cyklistiku, spolu aj s novou cyklotrasou, ktorá sa tu buduje. Ak ale cyklistika nie je to, čo vás ľaká, nájdete tu mnoho iných. Okrem klasík ako je beh, korčuľovanie sa či plávanie sa tú môžu deti aj rodičia realizovať aj na detskom ihrisku na Gazdovskom rade, kde je vybudovaná fitness plocha na cvičenie. 

Šport v živote detí aj dospelých zohráva veľkú úlohu a je dôležité ukázať naším najmladším, aké dokáže byť zábavné športovať a trénovať svoje telo. 
 

Letné športy pre deti v Šamoríne 
Letné športy pre deti v Šamoríne 
Letné športy pre deti v Šamoríne 
Letné športy pre deti v Šamoríne 
Letné športy pre deti v Šamoríne 
Copyright © 2024 Šamorínčan