stk_trencin

Legiho paráda, zdolali sme aj Trenčín

8.2.2021, 07:11
stksamorin.sk

Skvelá generálka! Futbalisti ŠTK Šamorín vyhrali v prípravnom zápase v Trenčíne 3:1.

Do zápasu lepšie vstúpili domáci, no naša defenzíva stála na pevných nohách. Postupne sme vyrovnali hru a na krásnom novom trenčianskom štadióne v 24. minúte sme sa ujali vedenia. Na konci parádnej akcie bol prízemný center Juraja Pančíka a Lukas Leginus pätičkou prekonal domáceho gólmana. Po zmene strán Trenčín vyrovnal z prísnej penalty, no potom sme dominovali my. V 55. a v 76. minúte centre Jakuba Šveca vyrazil gólman domácich pred Alda Baeza, ktorý ani raz nezaváhal.

Michal Kuruc, tréner ŠTK Šamorín: ,,Trenčín bol našim najsilnejším súperom v príprave. Celý duel sa odohral v tempe, videli sme veľa šprintov a súbojov. Domáci začali aktívne, s vysokým pressingom. Ustáli sme to a začali sme podnikať nebezpečné útoky. Ujali sme sa vedenia, o ktoré sme prišli hneď na začiatku druhého dejstva. Po inkasovanom góle sme boli oveľa nebezpečnejší. Boli sme rýchli, dobre sme kombinovali, naša organizácia hry bola na vysokej úrovni. Celý tím, vrátene našej lavičky si to statočne odmakal. Bola to skvelá generálka, tešíme sa na štart jarnej časti ligy.“

Najbližší zápas nás čaká v sobotu, 13. februára. V 16. kole II. ligy privítame v MOL Akadémií mužstvo ŽIlina B.

Trenčín – ŠTK Šamorín 1:3 (0:1)

Góly: 47.Ikoba (11 m) – 24.Leginus, 55. a 76. Baez

ŠTK Šamorín: Valach – Pančík, Kostas, Draško – Marič, Fujak – P.Nagy (77.Stašík) – Švec (80.Böndi), Baez (83.Veselovský), Jančo (70.Bögi) – Leginus (80.Boateng), Rymarenko (70.Z.Nagy)