sobota, 13. júl. 2024
knotek

Kyle Knotek: Futbalisti na Slovensku ma prekvapili

8.11.2018, 06:41
Jakub
Tibor Őry

V nedeľu pomohol STK k výhre, potom absolvoval viac ako šesťhodinovú cestu späť do Šamorína, aby až na druhý deň zistil, že si v zápase podvrtol členok.

“Myslím, že som po zápase mal v sebe toľko adrenalínu, že sa mi bolesť prejavila, až keď vyprchal.” Udalosti z predošlých dní dokonale vystihujú náturu Kylea Knoteka, 30-ročného amerického “bojovníka” v službách STK.

Do Šamorína prišiel len v septembri, doslova v posledný možný moment prestupového obdobia. „Viacerí moji priatelia majú priateľov na Slovensku, tí zasa poznajú nejakých agentov. Slovo dalo slovo, pozreli si moje videá, páčil sa im môj profil, a tak o mňa prejavili záujem. Priletel som na Slovensko, stretli sme sa a dospeli sme k dohode.

Som rád, že som v kvalitnom klube. Páči sa mi, akým štýlom Šamorín hrá, po hernej stránke mi to vyhovuje,“ komentoval v rozhovore pre profutbal.sk svoj narýchlo upečený prestup. Hoci krátko po príchode ešte nehral, od zápasu 10. kola sa usadil v základnej zostave. Odvtedy STK zo 7 zápasov získal 13 bodov, keď raz remizoval a štyrikrát vyhral. Naposledy, v 16. kole proti Trebišovu. “Trebišov je kvalitný celok, hoci to jeho postavenie nenaznačuje. Sú nebezpeční hlavne doma, my sme však hrali dobre a napriek trochu šťastnému gólu, sme si vypracovali šesť či sedem šancí a pridali aj druhý gól. Tešíme sa zo zaslúženého triumfu po solídnom výkone,” komentoval Kyle po predošlom zápase.

Práve kvalita tímov, hoci aj na poslednom mieste súťaže, podľa slov amerického futbalistu vypovedá o celkovej úrovni súťaže. “Je to kvalitná súťaž. Napriek tomu, že som v minulosti pôsobil vo Švédsku a Fínsku a na európsky futbal som privyknutý, musím povedať, že ma prekvapilo, akí sú tu hráči vyspelí, čo sa týka taktiky i techniky.

Slovenskí futbalisti sú takticky veľmi inteligentní, zároveň sú na tom dobre i po technickej stránke,” prezradil nevysoký, no o to zarputilejší hráč, ktorý si nevie vynachváliť aj spolupráci s brazílskymi technikmi. “Osobne som ešte nehral s lepšími ofenzívnymi hráčmi, ako sú chlapci z Fluminense. Prišiel som sem, aby som nazbieral skúsenosti so slovenským futbalom, no zároveň sa učím veľa aj o tom brazílskom. Som vďačný za túto príležitosť,” dodal šamorínsky hráč. ST

Copyright © 2024 Šamorínčan