streda, 19. jún. 2024
Kvôli dvom šálom, futbalovej trofeji, čelia obvineniam

Kvôli dvom šálom, futbalovej trofeji, čelia obvineniam

29.9.2021, 08:14
KR PZ Trnava

Policajti z Dunajskej Stredy obvinili šesticu kamarátov, prívržencov trnavského futbalového klubu za to, že prepadli posádku manželov a ich známeho počas presunu na futbal medzi FC DAC 1904 Dunajská Streda a Spartak Trnava.

Celý incident sa odohral pred nedeľným futbalovým zápasom pri motorkárskej dráhe, pred mestom Dunajská Streda. Traja Trnavčania a ich traja kamaráti z okr. Piešťany išli na aute Volkswagen Transporter, keď jeden z nich vykríkol „zastav šály“. Auto odstavili a s kuklami na hlavách zablokovali prichádzajúce auto. Jeden z nich začal búchať po kapote a ďalšiemu sa podarilo otvoriť zadné dvere spolujazdca a vytrhnúť 51 ročnému mužovi šál s nápisom DAC. Vzápätí otvorili aj predné dvere a šál sa snažili ukradnúť aj 61 ročnému spolujazdcovi. Ten sa bránil a nakoniec ho jeden z mladíkov fyzicky napadol. Po údere do tváre ho premohol a šál mu zobral. Manželke, ktorá auta Opel Corsa šoférovala, sa našťastie nič nestalo. Okradnutý fanúšikovia vyhľadali v meste policajnú hliadku a všetko nahlásili.

Kamaráti skončili v cele

Policajti ihneď zakročili, skupinu mladých mužov obmedzili na osobnej slobode a štyroch z nich umiestnili do cely policajného zaistenia. Šálové lupy im zaistili a vrátili pôvodným majiteľom. Vyšetrovateľ obvinil dvoch 19 ročných mladých mužov z Trnavy a Vrbového zo zločinu lúpeže. Obvinení sú z prečinu krádeže aj ďalšie 4 osoby, dvaja 20 roční Trnavčania a dve mladistvé osoby vo veku 16 a 17 rokov z okr. Piešťany. Polícia ich stíha za trestnú činnosť na slobode. 

Apelujeme na mladých, aby domysleli svoje konanie až do dôsledkov. V prípade odsúdenia za trestnú činnosť, budú mať zápis v registri trestov a nebudú pre zamestnávateľov bezúhonní.

sal2

sal

Copyright © 2024 Šamorínčan