piatok, 22. okt. 2021 - Sergej
sviatok všetkých svätých

Krízový štáb mesta rokoval aj o blížiacom sa Sviatku všetkých svätých

20.10.2020, 08:30
www.samorin.sk

Včera, 19. októbra 2020 opäť zasadol krízový štáb nášho mesta.

V úvode zasadnutia Csaba Orosz, primátor Šamorína skonštatoval, že i napriek aktuálnej situácii je chod materských a základných škôl v zriaďovateľskej pôsobnosti mesta zabezpečený, druhá vlna pandémie koronavírusu zatiaľ vážne neovplyvnila výchovno-vzdelávaciu prácu týchto inštitúcií.

V súvislosti s blížiacim sa Sviatkom všetkých svätých a zvýšenou návštevnosťou cintorínov prijal krízový štáb niekoľko opatrení. Tie sa budú vzťahovať na zmenu otváracích hodín mestského cintorína v Šamoríne počas sviatku, ale aj na dodržanie sprísnených bezpečnostných opatrení. O všetkých náležitostiach týkajúcich sa návštev cintorínov budeme v najbližších dňoch informovať na oficiálnom webovom sídle mesta Šamorín.

Dôležitou zmenou bude, že v tomto roku sa v cintoríne nekoná ekumenická bohoslužba ani kladenie vencov ku pomníkom požiarnikov a vojnových zajatcov.

Krízový štáb sa zaoberal aj plošným testovaním na ochorenie COVID-19, ktorú odsúhlasila Vláda SR počas minulého víkendu. Keďže samosprávy zatiaľ nemajú k dispozícii podrobnejšie informácie, v súvislosti s tým nebolo prijaté opatrenie.

 

Copyright © 2021 Šamorínčan