nedeľa, 21. apr. 2024
kristian_urban

Šamorínskeho gymnazistu si vyhliadol anglický klub

23.1.2020, 13:40
Nový Čas, red
Instagram

Počas januára celé Slovensko sledovalo prestup Stanislava Lobotku (25) do SSC Neapol. V tom čase bol mladý futbalista Kristián Urban (16), ktorý momentálne hrá v Šamoríne za U17, na týždňovej skúške v anglickom klube Ipswich Town FC, v premiére prvoligovej akadémie.  

,,Aj napriek svojmu nižšiemu vzrastu oslovil skautov Ipswichu najmä rýchlosťou a výbornou technikou,” vraví Kristiánov agent Emil Kovarovič, ktorý v tomto klube pôsobil ako skaut pre strednú a východnú Európu v rokoch 2000 až 2002, aj ako skaut pre A mužstvo, keď Ipswich hral Premier League a Európsku ligu.

Kristiána, ktorý hrá na pozícii stredného záložníka, počas týždňa sprevádzal futbalový skaut z agentúry SOCCON Lukáš Kondela. ,,Kristián absolvoval jeden tréning s U16 a ostatné dni trénoval s U18. V tréningoch išiel na 120 percent a zanechal veľmi dobrý dojem. Bojoval  naplno v každom súboji. Riaditeľovi akadémie Nigelovi Cloughovi sa páčil a chcel by ho ešte vidieť v zápase, keďže ten proti Tottenhamu bol zrušený. Potom sa Ipswich Town rozhodne.”

Kristián netajil nadšenie z možnosti ukázať sa v Anglicku. ,,Moje pocity sú veľmi dobré, je tu veľmi dobrý kolektív, tréningy boli na vysokej úrovni. Rýchlosť a tvrdosť v tréningoch bola náročnejšia ako na Slovensku,” povedal.

Kristián pochádza z Veľkej Paky a je študentom prvého ročníka Gymnázia Milana R. Štefánika v Šamoríne. Pôvodne hráva za DAC, v ŠTK je na hosťovačke. Vo februári vycestuje do Anglicka na druhú skúšku.

Držíme palce :-)

OE_zJiX9Q26xkUInp6bo9Q~Kristi-n-Urban-absolvoval-t-d-ov-st-v-Ipswich-Town-a-svojim-v-konom-zaujal-skautov-a-tr-nerov

Copyright © 2024 Šamorínčan