štvrtok, 25. júl. 2024
policia_il

Kriminalisti našli v Šamoríne falzifikáty energetických nápojov

21.3.2019, 06:58
aktuality.sk
ilust.foto

Kriminalisti z Kriminálneho úradu finančnej správy (KÚFS) mali podozrenie na nelegálnu výrobu alkoholu. Po preverení objektu v Šamoríne napokon našli výrobňu energetických nápojov. Pre podozrenie z porušovania práva na duševné vlastníctvo priestory a všetky nájdené komponenty zaistili.

Podľa predbežných informácií sa v objektoch mali nachádzať i komponenty na výrobu nelegálneho alkoholu. Pri kontrole sa našlo takmer 40 000 kusov plastových fliaš v objeme 330 ml naplnené energetickým nápojom. Fľaše v priestore nielen plnili, ale aj označovali etiketou známej značky. Kriminalisti preto informácie preverili so zástupcom majiteľa ochrannej známky. Ten potvrdil, že ide o tovar porušujúci právo na duševné vlastníctvo. Išlo o falzifikáty nápojov známej značky.

Škoda za 600-tisíc eur

„V skladoch našli kriminalisti z KÚFS uskladnených celkovo 37 765 fliaš tohto nápoja, rovnako ako baliacu linku, na ktorej boli tieto falzifikáty aj vyrábané. Všetky falzifikáty energetických nápojov zaistili. V tejto súvislosti štyri osoby vypočuli,“ uviedla hovorkyňa finančnej správy Ivana Skokanová.

Predbežná škoda spôsobená majiteľovi ochrannej známky bola vyčíslená na 60 000 eur. Vyšetrovateľ finančnej správy začal trestné stíhanie pre trestný čin porušovania práv k ochrannej známke, označeniu pôvodu výrobku a obchodnému menu. Páchateľovi v prípade preukázania viny hrozí trest odňatia slobody na jeden až päť rokov.

Copyright © 2024 Šamorínčan