piatok, 23. feb. 2024
Krásny zápas s víťaznou bodkou

Krásny zápas s víťaznou bodkou

13.9.2021, 07:35
www.stksamorin.sk

Kto v sobotu poobede zavítal do Pomlé, rozhodne neľutoval! Zápas proti Košiciam mal skutočne všetko. V krásnom počasí to bola pravá futbalová dráma, v ktorej sa vedenie prelievalo z jednej strany na druhú, padlo 7 gólov, červená karta, penalta, množstvo šancí na strane domácich a krásne rozuzlenie v podobe trojbodovej výhry nášho mužstva.

ŠTK Šamorín v 8.kole zdolal favorita z Košíc po výsledku 4:3.

Na začiatku to však ružovo nevyzeralo. Fanúšikovia si ešte ani nestihli sadnúť a už sme prehrávali, keď sa hostia presadili po rohovom kope. Nezložili sme zbrane a začali sme do hostí búšiť, čo v 8.minúte prinieslo ovocie v podobe vyrovnávajúceho gólu Sebastiána Nebylu. Po polhodine hry sa hosťujúci Molvadgaard dostal za chrbát Malého, ktorého zdvojil Vera, no presne umiestnenou strelou išli hostia do vedenia. To však netrvalo dlho, pretože už o pár minút nato vyrovnal Leginus.

Do druhého polčasu sme naopak my vleteli ako víchor a už po pár sekundách Leginus získal pokutový kop. Bezpečne ho premenil Péter Nagy. Leginus mohol zvýšiť na rozdiel dvoch gólov po hodine hry, no hosťujúci Šemrinec predviedol najlepší zákrok zápasu. Hostia vyrovnali opäť vďaka Molvadgaardovi, no prevaha bola aj po inkasovanom góle na našej strane. V 70. minúte sa v prvej akcii po striedaní predstavili Boateng so Štefankom, Boateng potiahol loptu, prihral ju Štefankovi, ktorého naoko nedôrazné zakončenie skončilo v sieti. V závere sme mohli pridať aj ďalšie góly, keď sme do rozhádzanej obrany hostí podnikali viaceré útoky, žiadny z nich sa však neujal a keďže sme v obrane postrážili nebezpečných hráčov hostí, zaslúžene sme vyhrali!

Hlasy po zápase:

Rastislav Bôžik, asistent trénera: “Zápas musel baviť, nielen fanúšikov, ale aj hráčov a hlavne nás, pretože sme vyhrali. Ukázali sme presne to, čo chceme hrať. Ofenzívne, neustále dopredu, nenechať súpera hrať, takže si myslím, že sme splnili to, čo sme chceli. Samozrejme, dostali sme góly, pretože sme hrali s kvalitným súperom, ale sme radi, že sme sa nepoddali, keďže sme dvakrát doťahovali. Napriek tomu, že nám chýbalo viacero hráčov, niektorí hrali so sebazaprením, bolo tam vidieť vôľu, ktorá bola dnes rozhodujúca.”

Juraj Pančík: “Bol to dosť divoký zápas, už dávno som nezažil zápas s toľkými gólmi a toľkými obratmi. Bolo to dosť o psychike. My sme mali neúspešnú sériu, Košiciam sa tiež nedarilo ideálne. My sme dnes chceli viac, preto sme zápas zvládli.”

ŠTK Šamorín – FC Košice 4:3 (2:2)

Góly: 8.Nebyla, 39. Leginus, 47. Nagy, 70. Štefanka – 2. Cortés, 34. A 60. Molvadgaard

Žlté karty: Stašík – Mosquera, Molvadgaard, Václav (po 2ŽK aj ČK)

Rozhodoval: Libiak

Diváci: 410

ŠTK Šamorín: Veszelinov – Pančík, Malý, Oikonomou, Vera – P. Nagy (85.Stašík), Nebyla (81. Baéz), Jančo (69.Štefanka) – Owusu (69.Boateng), Leginus, Fujak

Copyright © 2024 Šamorínčan